CAS: két orosz atlétát megfosztottak pekingi ezüstérmeitől
A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) jóváhagyta a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) 2016-os döntését, amely doppingvétség miatt megfosztotta Marija Abakumovát a gerelyhajításban, a szintén orosz Tatjána Lebegyevát pedig a távolugrásban és hármasugrásban szerzett 2008-as pekingi ezüstérmétől.
Ugyancsak jóváhagyták csütörtökön a pályakerékpáros Jekatyerina Gnidenko kizárását, aki a 2012-es londoni olimpián nyolcadik lett keirinben.
A három orosz sportolót azért büntették meg, mert doppingmintájuk ismételt vizsgálata az anabolikus szteroidok közé tartozó klór-dehidrometiltesztoszteron (CDMT) jelenlétét mutatta ki.
A versenyzők az idén májusban, Lausanne-ban tartott meghallgatásuk során arra hivatkoztak, hogy a laboratóriumok vizsgálati módszerei nem voltak szabályszerűek, ám ezt nem tudták bizonyítani.
Lebegyeva 2000-ben Sydneyben ezüstérmes lett hármasugrásban, 2004-ben Athénban megnyerte a távolugrást, majd 2013-ban visszavonult.
Legfrissebb hírek

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Ugandai és etióp sikerrel ért véget a Chicago Marathon
Atlétika
2025.10.12. 19:45

A kétszeres olimpiai bajnok kihagyja az atlétikai vb-t
Atlétika
2025.09.03. 12:47
Ezek is érdekelhetik





