Gyász: elhunyt a melbourne-i olimpia leggyorsabb embere

Bobby Morrow 1956-ban 100 méteren, 200 méteren és a 4x100-as váltóban is aranyérmet szerzett (Fotó: AFP)
Nyolcvannégy éves korában elhunyt Bobby Morrow, a melbourne-i olimpia háromszoros aranyérmes amerikai atlétája.
Az 1935. október 15-én született atléta az 1956-os olimpia egyik kiemelkedő klasszisa volt, síkfutásban 100 méteren, 200 méteren és a 4x100-as váltóban is aranyérmet szerzett.
A 200 méteren futott 20.6 másodperce akkori világrekord-beállítást jelentett (ezt később nem hivatalos újraméréssel 20.75-re hozták ki amúgy).
Példaképe, Jesse Owens 1936-os remeklése óta ő volt az első sprinter, aki ebben a három kategóriában egyaránt aranyérmes lett egy olimpián.
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára
Labdarúgó NB I
2026.06.26. 22:14

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban
Foci vb 2026
2026.06.23. 14:48

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik




