Öt magyar indul a mezeifutó Európa-bajnokságon

2024.11.28. 18:39
Öt magyar indul a mezeifutó Eb-n (Fotó: atletika.hu)
Öt magyar indul az Antalyában jövő vasárnap sorra kerülő mezeifutó Európa-bajnokságon.

A Magyar Atlétikai Szövetség honlapja szerint Scheidler Géza sportszakmai igazgató előterjesztése alapján Böhm Lilla a felnőtt nők, Palkovits István és Szögi István Dániel a felnőtt férfiak, Karsai Gábor az U23-asok, Kalász Bertold pedig az U20-asok mezőnyében áll rajthoz. Böhm és Karsai nyerte meg szűk két hete az ob-t.

„Az Eb mindig nagy kihívás a mi versenyzőinknek, mert alapvetően a pályaversenyekben gondolkodunk, és mindig annak a felkészüléséből egy rövid őszi szezonnal kell váltani a mezei terepre” – mondta Scheidler. – A mezei Európa-bajnokság mezőnye nagyon erős, az utóbbi években nem igazán sikerült az élbolyba kerülniük versenyzőinknek, ezért korlátozott számban vesznek részt ezen a viadalon. Az előző években vegyes váltóban indítottunk csapatot, idén ezt elengedtük, mert az erre aspiráns versenyzőink már hosszabb pályaszámokra készülnek” – tette hozzá.

 

Legfrissebb hírek

Két sajtburger világcsúcs előtt – több mint ígéret Ja’Kobe Tharp

Képes Sport
Tegnap, 15:31

A hőség miatt a rendőrség a párizsi Gyémánt-liga-verseny törlését kéri

Atlétika
Tegnap, 14:17

Újabb olimpiai érmesek és világbajnokok érkeznek a Gyulai Memorialra

Atlétika
2026.06.25. 13:08

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
2026.06.23. 19:39

Gyulai Miklós lemond az atlétikai szövetség elnöki posztjáról

Atlétika
2026.06.23. 14:18

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
2026.06.22. 21:24

Visszatért és újra lebukott doppinggal a pekingi olimpia gyaloglóbajnoka

Atlétika
2026.06.22. 16:10
Ezek is érdekelhetik