Közel kilencmillió eurót keresett a Debrecen

2010.08.24. 17:21
null
A DVSC a BL-csoportkörben pontot már nem szerzett, de euróval azért gazdagodott (Fotó: Mirkó István, NS-archív)
A 2009–2010-es Bajnokok Ligája csoportkörébe bejutó DVSC-TEVA labdarúgócsapata a hivatalos UEFA-kimutatás szerint közel kilencmillió euróval gazdagodott, ami több mint két és fél milliárd forintnak felel meg.

Természetesen mindez csak a magyar futballban számít kiemelkedő juttatásnak, a BL-nagyhatalmaknál csupán „aprópénz": a legtöbbet kasszírozó címvédő olasz Internazionale mindeközben 48.759 millió eurót keresett.

 BL-MATEK, MÁSKÉNT
A csoportkörbe való bejutásért 3.8, míg a hat meccsért 3.3 millió euró eleve garantált volt a 32 együttesnek. Ehhez jött a megszerezhető pontpénz, illetve a tv-jogdíjakból arányosan adott összeg. A nyolcaddöntő 3, a negyeddöntő 3.3, az elődöntő 4 millió plusz eurót jelentett az érintetteknek. A döntőbe jutó Bayern 5.2, míg a végső győztes Inter 9 millió eurót kapott a madridi fináléban való részvételért.

A debreceniek a többi BL-csoportkörbe jutó együtteshez hasonlóan már 7.1 millió euróval számolhattak, a későbbiek folyamán ehhez jött még a plusz prémium.

A szerzett pontok után a debreceniek nem kaptak prémiumot – rajtuk kívül a mezőnyből még az izraeli Maccabi Haifa zárt nulla ponttal –, míg a csoportkörben legeredményesebb, hat mérkőzésen 16 pontot szerző Bordeaux 4.4 millió eurót kapott.

Ennél sokkal többet fialt az a prémium, amelyet a beszedett televíziós jogdíjak után osztott vissza az UEFA a résztvevőknek, méghozzá erősen súlyozva.

A Debrecent ebben a kategóriában a mezőny hátsó régiójában találhatjuk, ennek megfelelően történt az értékelése is. Az izraeli és a ciprusi csapatot megelőzte, és bizony nem sokkal maradt el a svájci FC Zürich mögött sem, amely azért csak szerzett négy pontot a Real Madrid, Olympique Marseille, AC Milan hármas ellen.

A csúcsot ebben a kategóriában magasan első Manchester United jelentette (28.811 millió euró), amely klubot nagyságrendileg tízmillió euróval lemaradva követi a Bayern München, Chelsea, Liverpool, Internazionale, Barcelona ötös fogat.


NAGYOBB FELBONTÁSÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
NAGYOBB FELBONTÁSÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
16 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01
Ezek is érdekelhetik