Blog: Atlético – a csúnya futball a legszebb
Újabb bejegyzéssel jelentkezett blogjában Szabados Gábor sportközgazdász, akit ezúttal a labdarúgó Bajnokok Ligája szombati döntője késztetett írásra.
Mert amit az egyik oldalról nevezhetünk szervezett, önfeláldozó futballnak, az a másik oldalról defenzív, élvezhetetlen játéknak tűnik, amikor a csapatbuszt is betolják a kapu elé, miközben az ellenfél próbál „szépen” futballozni, támadni, menni előre.
Rengetegszer láttuk már ezt sok csapattól, és a Bajnokok Ligája viszonylatában a Bayern–Atlético elődöntős párharc ebből a szempontból megidézte a négy évvel ezelőtti Barcelona–Chelsea elődöntőt, ahol szintén a „buszozók” kerekedtek a „futballozók” fölé: közös pont még Fernando Torres a győztes oldalon, és persze Pep Guardiola a vesztes oldalon.
De csúnya-e a csúnya futball? Kiderül a bejegyzésből!
Legfrissebb hírek

Az álomsziget – Csillag Péter publicisztikája
Minden más foci
2026.06.04. 23:53

Nélkülük – Szöllősi György jegyzete
Bajnokok Ligája
2026.06.04. 00:26

Korszakos csapat-e már Luis Enrique PSG-je?
Bajnokok Ligája
2026.06.02. 10:09

Marco Rossi az NS-nek: Budapest jelesre vizsgázott!
Bajnokok Ligája
2026.06.01. 08:37

Tippmixrekordot hozott a budapesti BL-döntő
Bajnokok Ligája
2026.05.31. 22:36
Ezek is érdekelhetik


