Egyetlen szurkoló miatt büntette meg a Real Madridot az UEFA

2026.03.06. 13:29
Egy szurkoló miatt kapott büntetést a Real Madrid (Fotó: Getty Images)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a hivatalos oldalán közölte, hogy a Real Madridot pénzbüntetéssel és felfüggesztett szektorbezárással sújtotta a Benfica elleni BL-mérkőzést követően.

A Real Madrid Benfica elleni Bajnokok Ligája-mérkőzése előtt a szurkolókat pásztázta a kamera, és az egyik drukker náci karlendítésre emelte a kezét.

A mérkőzés után a Real Madrid közleményt adott ki a történtekről, megerősítve, hogy a szóban forgó személyt a meccs alatt eltávolították a stadionból. Emellett eljárást kezdeményezett a drukker ellen, így annak visszavonják a klubtagságiját. 

Az UEFA a pénteki közleményében reagált, és a honlapján megjelentek szerint a klubot 15 ezer euróra büntette, emellett a Real Madrid felfüggesztett szektorbezárást is kapott. Utóbbi akkor lép hatályba, ha hasonló cselekedet történik a spanyol csapat mérkőzésein.

A Real Madrid kettős győzelemmel búcsúztatta a Benficát, és a nyolcaddöntőben a Manchester Cityvel csap össze.

 

Legfrissebb hírek

Dani Ceballos távozik a Real Madridtól – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2 órája

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
4 órája

Tarolnak a Real Madrid játékosai – statisztika

Foci vb 2026
15 órája

Mourinho poénkodik: Azt akarom, hogy a Real Madrid játékosai veszítsenek!

Foci vb 2026
Tegnap, 21:22

A Real Madrid vezeti a klubok góllövőlistáját

Foci vb 2026
Tegnap, 12:30

Vinícius a vb-n is CR7 nyomdokaiba lépett

Foci vb 2026
Tegnap, 9:35

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

A Real Madrid vinné Schlotterbecket, de bekavart az ügybe a játékos vb-n összeszedett sérülése

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 18:26
Ezek is érdekelhetik