csupasport bannerhátsófüves banner

Szurkolni legalább olyan jó, mint futni

GYŐRI FERENCGYŐRI FERENC
2019.09.26. 14:13
null
Kocsis Árpád, a 34. Spar Budapest Maratont szervező Budapest Sportiroda versenyigazgatója úgy véli, az amatőröknek ideális időjárás várható vasárnap, és bízik benne, minél több barát, családtag buzdítja az indulókat.

– Minden rendben halad az előkészületekkel?
Igen, teljes mértékben – felelte Kocsis Árpád, a Budapest Sportiroda ügyvezető-versenyigazgatója. – Már kedd délután elkezdtük építeni a területet, sok ezer négyzetméter sátrat, több kilométer korlátot kell felépíteni. Folyamatban van a kiszállítás, nyolc teherautó hordja a kellékeket, hogy felépítsük a maratonvárost.

Kocsis Árpád kellemes időre számít (Fotók: Dömötör Csaba)

– Csak növelheti a kedvet, hogy a jelek szerint jó idő várható…
Úgy tűnik, katasztrofális idő nem lesz. Két esetben beszélhetnénk rossz körülményekről: szombaton, a családi futáson tizenöt fok, eső, szélvihar – az a nap egy ünnep, igazi közösségi esemény, ha valaki kijön, a futás mellett néhány órát eltölt a területen, kipróbál sok mindent, de nyilván az ennyire rossz idő kedvét szegné; a vasárnapi legrosszabb eshetőség – ami a jelek szerint nem várható – a huszonnyolc-harminc fokos kánikula, amely a maratonfutásnak teljesen rosszat tenne. Nagyon sok ember rosszul érezné magát még a nyári, forró időben készülés ellenére is. Ha minden igaz, reggel tizenöt-tizenhat fokban indulunk, ami az amatőr futóknak nagyon jó, és lehet, hogy délután egy-két óra körül picit már meleg, huszonnégy-huszonöt fok lesz, de az még elviselhető. Nagy valószínűséggel az amatőröknek ideális lesz a hőmérséklet, a profiknak a nyolc-tíz fok lenne ideális.

– Milyen fontos feladat vár még önökre a finisben?
Szurkolókat kell szervezni, elindítunk egy évek óta bevett kampányt a Facebookon, hogy a futók – főleg a maratonisták – minél több ismerősüket, családtagjukat rábeszéljék, hogy drukkoljanak nekik. Amikor valaki az elmúlt fél-egy évben arra készül, hogy a Spar Budapest Maratonon lefutja a negyvenkét kilométert, azt nem lehet úgy csinálni, hogy a családnak, barátoknak semmi közük hozzá. Legyenek ott ők is, tapsoljanak, mert szurkolni legalább olyan jó, mint futni, én ezt megtapasztaltam.

– Ha minden igaz, ugyanazt a pályát futják a versenyzők, mint tavaly. A frissítőállomások is ugyanott lesznek?
Igen, egyetlen váltóhelyet kellett az utolsó pillanatban módosítanunk: az óbudai Fő térről technikai nehézségek miatt az utolsó váltópont háromszáz méterrel hátrébb került. Egyébként minden frissítés, váltás, zenés pont ugyanott van, és nyugodtan kijelenthetjük, hogy centire ugyanaz lesz a pálya, mint 2018-ban.

Legfrissebb hírek

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat

Foci vb 2026
13 órája

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
2026.06.22. 16:51

A férfi röplabdázók szövetségi kapitánya szerint az idei nyár megmutatta, mire lehet képes a válogatott

Röplabda
2026.06.21. 19:10

Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

Egyéb egyéni
2026.06.20. 13:19

Geoff Cameron: Legalább nyolcaddöntős szereplést remélek

Foci vb 2026
2026.06.19. 13:28

A 49-es szám misztériuma – Hosszú Kávé Erdei-Brüll Györggyel

Képes Sport
2026.06.17. 15:42

A vitorlázó, aki forradalmasított a Kékszalagot – interjú Litkey Farkassal

Képes Sport
2026.06.12. 16:10

Sunil Sabharwal: Több szálon együtt dolgoztunk a NOB-bal

Egyéb egyéni
2026.06.12. 16:07
Ezek is érdekelhetik