Kamion Eb: Kiss Norbert újra a dobogón Ausztriában

MTI MTIMTI MTI
2013.07.06. 18:05
Másodikként ért célba Kiss Norbert, az Oxxo Energy Truckrace Team pilótája a kamion Európa-bajnokság ausztriai versenyhétvégéjének szombati második futamában.



A szombathelyi versenyző a kora délutáni első viadalon harmadikként zárt, így a szabályokban foglalt – az első futam első nyolc helyezettjét érintő – fordított rajtsorrend szerint a második versenyt a hatodik pozícióból kezdte meg. Kiss remekül rajtolt, az első kör végén már harmadik volt, majd óriási csatában megelőzte az előtte haladó finn Mika Mäkinent. Ezután körről körre faragta hátrányát az élen álló cseh Adam Lackóval szemben, akivel az utolsó öt körben látványos küzdelmet folytatott a győzelemért, amelyet végül nem sikerült megszereznie. Lacko és Kiss mellett a harmadikként végző Mäkinen állhatott még dobogóra.

A szombathelyi versenyző a kora délutáni első viadalon harmadikként zárt, így a szabályokban foglalt – az első futam első nyolc helyezettjét érintő – fordított rajtsorrend szerint a második versenyt a hatodik pozícióból kezdte meg. Kiss remekül rajtolt, az első kör végén már harmadik volt, majd óriási csatában megelőzte az előtte haladó finn Mika Mäkinent. Ezután körről körre faragta hátrányát az élen álló cseh Adam Lackóval szemben, akivel az utolsó öt körben látványos küzdelmet folytatott a győzelemért, amelyet végül nem sikerült megszereznie. Lacko és Kiss mellett a harmadikként végző Mäkinen állhatott még dobogóra.

„Az időmérős második helyezés azt mutatja, hogy visszalendültünk a korábbi formánkba, ugyanakkor az első versenyen az első kanyarban hibáztam egy picit, emiatt visszaestem a harmadik helyre, s hiába voltam gyorsabb, mint az előttem haladó, nem találtam rajta fogást” – nyilatkozta Kiss az MTI-nek, s hozzátette, a második futamon nemcsak a rajtja sikerült jól, hanem az első kanyart is úgy tudta venni, hogy azzal a manőverrel egyszerre két riválisát tudta megelőzni.

„A végén nagyon ki kellett hajtanom a kamiont, hogy utolérjem az első helyezettet, így aztán az előzésre már sem elég erő, sem elég idő nem maradt. Összességében nagyon elégedett vagyok, egymás után kétszer álltam a dobogón, ilyesmire korábban még nem volt példa.”

A magyar csapat – amelynek a spielbergi A1 Ringen zajló verseny a „hazai” futama – másik pilótája, a 17 esztendős Major Benedek a 12. helyen fejezte be a 20 körös viadalt. A fiatal versenyző a kora délutáni első versenyen ugyanebben a pozícióban ért célba, a versenybíróság azonban utólag megbüntette egyik riválisát, így Major azt a futamot hivatalosan tizenegyedikként zárta.

A kamion Eb ausztriai fordulóján vasárnap még két futamot rendeznek.

A kontinensbajnokság a kategória legmagasabban jegyzett sorozata, a kamionosoknak ugyanis nem rendez világbajnokságot a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA).

 

Legfrissebb hírek

Kiss Norbert megint megcsinálta!

Egyéb autó-motor
2026.06.07. 19:24

Kiss Norbert: egy sima, egy szoros

Egyéb autó-motor
2026.06.06. 19:45

Kiss Norbert négy futamból három győzelemmel kezdett a kamion Eb-n

Egyéb autó-motor
2026.05.31. 19:47

Gyorsasági kamion Eb: Kiss-duplával kezdődött a szezon

Egyéb autó-motor
2026.05.30. 19:48

Autósport: szintet léptek a hazai utánpótlás legnagyobb reménységei

Utánpótlássport
2026.05.14. 09:06

Finn autóversenyzőt ért halálos baleset a Nürburgringen

Egyéb autó-motor
2026.04.19. 12:05

Autó-motor: Molnár és Varga is jó úton a királykategória felé

Utánpótlássport
2026.03.14. 11:48

Ünnepelt az NVESZ: a nem olimpiai sportágak kiválóságait köszöntötték

Egyéb egyéni
2026.01.30. 22:58
Ezek is érdekelhetik