Évforduló: 55 éves jubileumát ünnepelte az Alba Volán SC

MTI MTIMTI MTI
2015.12.09. 18:29
A helyi utánpótlásra építkezést emelte ki legfőbb jellemzőként az Alba Volán SC elmúlt 55 évéből a klub társelnöke a jubileum alkalmából tartott ünnepségen szerdán Székesfehérváron.


Tóth István felidézte, az egyesület hőskora 1960-ban kezdődött, ekkor sok szakosztályban amatőr módon, de szervezett keretek között kezdett működni. Aztán 1973–74 körül indult meg a profi klub szervezése, amelyet komoly eredmények is kísértek: röplabdában férfi és női dobogós helyezések, illetve jégkorongban az első bajnoki cím. Hozzátette, a rendszerváltás idején új helyzet állt elő, ekkor döntöttek amellett, hogy a sok különböző szakág helyett az öttusára és a jégkorongra koncentrálnak.
Tóth István felidézte, az egyesület hőskora 1960-ban kezdődött, ekkor sok szakosztályban amatőr módon, de szervezett keretek között kezdett működni. Aztán 1973–74 körül indult meg a profi klub szervezése, amelyet komoly eredmények is kísértek: röplabdában férfi és női dobogós helyezések, illetve jégkorongban az első bajnoki cím. Hozzátette, a rendszerváltás idején új helyzet állt elő, ekkor döntöttek amellett, hogy a sok különböző szakág helyett az öttusára és a jégkorongra koncentrálnak.

Martinek János, a Magyar Öttusaszövetség főtitkára köszöntőjében kiemelte, 40 éve tagja az Alba Volán SC az öttusaszövetségnek, és a sportág egyik legnagyobb utánpótlásbázisa Székesfehérváron található. Arról is beszélt, rangos versenyek színhelye is a város, legutóbb Európa-bajnokságot rendeztek, két év múlva pedig junior-világbajnokságnak adhat otthont Székesfehérvár.

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere úgy fogalmazott: e klubnak köszönheti a város egyetlen olimpiai bajnokát, Vörös Zsuzsannát. Azt mondta, az Alba Volán SC a legfontosabb dolgot abban nyújtja a városnak, hogy utánpótlást biztosít és a gyermekekkel foglalkozik, eredményeket ad, amelyekkel a közösséget építi, valamint élményekkel gazdagítja az itt élőket.

Balsay István, a város korábbi polgármestere a rendszerváltás utáni időszakra emlékezett, amikor a képviselő-testület egyik első intézkedése egy sportkoncepció kidolgozása volt, amelyben hangsúlyosan szerepelt az utánpótlás-nevelés. Kiemelte, a klub és a város a nehéz helyzetekben is kitartott amellett, hogy képezzen: életre, tisztességre, becsületre neveljen és tömegeket mozgósítson a sport szeretete, valamint a sportos életmód felé.

Az ünnepségen felolvasták Warvasovszky Tihamér, korábbi polgármester köszöntőlevelét, amelyben arról írt: az Alba Volán SC az 55 év alatt bizonyította, hogyan lehet megszerettetni a sportot egy várossal, és mennyire fontos a sport egy város életében.

Az ünnepség zárásaként emléklapokat adtak át a klubtörténet legjelentősebb alakjainak, valamint két öttusázó személyében díjazták az év legjobb Volán-sportolóit. A nőknél a már olimpiai kvótával rendelkező Kovács Sarolta, a férfiaknál pedig Demeter Bence kapta az elismerést.

Legfrissebb hírek

Öttusa-vk: Guzi Blanka és Erdős Rita küzd meg a legjobb helyekért a nőknél

Egyéb egyéni
11 órája

Guzi Blanka és Erdős Rita is bejutott a fináléba az A-csoportból a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
14 órája

Öttusa: Minden percét élveztem a hazai vk-versenynek – Erdős Rita

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:18

Öt hazai induló a budapesti öttusa vk-döntőben, kialakult a csapat az Eb-re és a vb-re

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:40

Guzi Blanka: A párizsi olimpiára emlékeztetett a budapesti vk-verseny

Egyéb egyéni
2026.06.16. 06:32

Öttusa: szombaton nem született magyar érem a világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.13. 13:09

Guzi Blanka megnyerte a hazai öttusavilágkupa-versenyt!

Egyéb egyéni
2026.06.12. 18:14

Öttusa: Koleszár Mihály és Bőhm Csaba döntőbe jutott a BOK-csarnokban

Egyéb egyéni
2026.06.12. 11:00
Ezek is érdekelhetik