MMA: január 17-én vb-címmeccsel vonul vissza Növényi Norbert

MTI MTIMTI MTI
2009.01.05. 16:17
Címkék
Január 17-én MMA világbajnoki címmérkőzésen lép kötelek közé Növényi Norbert birkózó olimpiai bajnok, aki ezzel zárja le sokszínű, sikerekben gazdag élsportolói pályafutását.
A jövő szombati küzdősportgála szervezőinek tájékoztatása szerint az 1980-as moszkvai játékokon győztes, majd később kick-boxban világ- és Európa-bajnok, 51 éves sportember az ICE Center Budapestben sorra kerülő eseményen a román Marius Tatarral küzd meg viadal szabályrendszerben a WFCA szervezet nehézsúlyú MMA (vegyes harcművészeti) vb-címéért. Növényi tavaly májusban mutatkozott be az egyik legkeményebb küzdősportnak számító MMA-ban, méghozzá a horvát Sasa Mucnjak elleni győzelemmel, s noha akkor bejelentette a visszavonulását, most még elvállalt egy mérkőzést. A gálán többek között Bárdosi Sándor olimpiai ezüstérmes birkózót is láthatják majd a nézők. A birkózás és az MMA mellett szumóban is jelentős sikereket arató Bárdosi szintén román ellenféllel küzd majd.
Legfrissebb hírek

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsen

Foci vb 2026
2 perce

Argentína 1–0-ra vezet a félidőben

Foci vb 2026
7 perce

Vezet Argentína, Messi most már gólrekorder lett

Foci vb 2026
15 perce

Videó: így nem lett Messi egyedül vb-gólrekorder – tizenegyesből

Foci vb 2026
26 perce

Messi rekordot dönthetett volna, de kihagyta a tizenegyest

Foci vb 2026
45 perce

Elkezdődött Argentína és Ausztria összecsapása!

Foci vb 2026
59 perce

Korábbi vb-ezüstérmes lett Gulácsiék edzője Lipcsében

Német labdarúgás
1 órája

Szurkolói pillanatok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik