NOB: Rogge szerint Dél-Afrikában a vb után olimpia is lehetne

MTI MTIMTI MTI
2010.12.07. 07:20
Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke szerint a Dél-afrikai Köztársaság „nagyon jó" nyári játékokat tudna rendezni, s az ország esetleges pályázata jó eséllyel indulna, a kontinensen ugyanis eddig még nem volt ötkarikás esemény.

A sportvezető úgy fogalmazott, Dél-Afrika már többször bizonyította, hogy remek házigazdája az ilyen rendezvényeknek, de hozzátette: „a NOB a benyújtott pályázat, és nem a térképen való elhelyezkedés alapján dönt a helyszínről."

Rogge ugyanakkor elmondta, ha két kandidáló ország közül nehezen tudnak dönteni, akkor azt a régiót támogatják szívesebben, amely még nem rendezett olimpiát.

A sikeresen zárult nyári labdarúgó-világbajnokság után a Dél-afrikai Köztársaság bejelentette, hogy pályázik a 2020-as nyári játékokra.

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Hatalmas volt az öröm Dél-Afrikában is – videó

Foci vb 2026
2026.06.25. 14:40

Mindössze két gól elég volt Dél-Afrikának a második hely megszerzéséhez az A-csoportban – statisztikák

Foci vb 2026
2026.06.25. 06:26

Megvan az első párosítás: Kanada–Dél-Afrika mérkőzés nyitja az egyenes kiesés szakaszt

Foci vb 2026
2026.06.25. 06:26

Videó: így ünnepelte történelmi továbbjutását az öltözőben Dél-Afrika

Foci vb 2026
2026.06.25. 06:18

13 hely elkelt, 19 még kiadó az egyenes kieséses szakaszban

Foci vb 2026
2026.06.25. 05:43

Guillermo Ochoa: Emelt fővel távozom, mert tudom, hogy mindent megtettem ezért a válogatottért

Foci vb 2026
2026.06.25. 05:43

Mateo Chávez és Thapelo Maseko is begyűjtött egy meccs embere címet

Foci vb 2026
2026.06.25. 05:36
Ezek is érdekelhetik