MOB: megalakult az új Magyar Olimpiai Akadémia

MTI MTIMTI MTI
2012.12.18. 18:58
Aján Tamás elnökletével megtartotta alakuló ülését a Magyar Sport Házában az új összetételű Magyar Olimpiai Akadémia (MOA).
A keddi tanácskozáson részt vett Szabó Bence, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára, aki elmondta, hogy a MOB az olimpiai eszme és a magyar sportmozgalom olimpiai hagyományainak ápolása céljából működteti a MOA-t. Az 1985-ben alapított MOA feladata a hazai és a nemzetközi olimpiai mozgalom céljainak támogatása, továbbá az olimpiai eszme terjesztése céljából ismeretterjesztő, tudományos és népszerűsítő tevékenység folytatása, az olimpiai mozgalom hagyományainak ápolása és az olimpiai eszmével kapcsolatos nevelés, oktatás, kutatás támogatása. „Nincs olyan megye Magyarországon, ahol ne tartottunk volna vándorgyűlést. Ápoljuk a hagyományokat és terjesztjük az olimpiai eszmét” – nyilatkozta Aján Tamás, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) tiszteletbeli tagja, a MOB elnökségi tagja, aki 1989-ben Schmitt Páltól vette át a MOA irányítását. Az ülésen együttműködési megállapodást írt alá Aján Tamás és Kovács Géza, a Sportiskolák Országos Szövetségének (SIOSZ) elnöke. A felek kijelentették, hogy a sportutánpótlás-nevelést és az ötkarikás mozgalom összekapcsolódásának hangsúlyozását tartják legfontosabb közös céljuknak. A MOA vezetése – Magyar Zoltán alelnök, kétszeres olimpiai bajnok tornász, a MOB alelnöke és Jakabházyné Mező Mária szakedző, a MOB Nők a Sportban Bizottság tagja, aki a MOA megalakulásától, 1985 óta tevékenykedik a szervezetben és további 4 évig lesz az akadémia főtitkára – mellett a korábbi és az új akadémia-tagok is bemutatkoztak: Szakály Sándor történész, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, Takács Ferenc professzor emeritus, író, kutató, tudós, Szabó Lajos, a Sportmúzeum igazgatója, Kékesi László, a Kemény Ferenc Általános és Sportiskola igazgatója, Horváth Vilmos, a Halmay Zoltán Hagyományőrző Bizottság elnöke, a DOBÓ SE elnöke, Szikora Katalin egyetemi docens, Szlatényi György, a Magyar Diáksport Szövetség főtitkára, Printz János közgazdász, a Zsivótzky Gyula Olimpia Kör elnöke, Trzaskoma-Bicsérdy Gabriella egyetemi adjunktus, Győr Béla, a MOB Emlék és Hagyományőrző Bizottság tagja és Szijj Lilla, a Nemzetközi Olimpiai Akadémia ösztöndíjas hallgatója.
Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

Egyéb egyéni
2026.05.16. 14:22

A Magyar Sport Napját ünnepelte a MOB

Egyéb egyéni
2026.05.06. 17:01

Rangos francia kitüntetést kapott Gyulay Zsolt

Egyéb egyéni
2026.04.22. 11:04
Ezek is érdekelhetik