Vívó-vk: bronzérmes a férfi párbajtőr-válogatott

MTI MTIMTI MTI
2016.11.20. 22:00
A harmadik helyen végzett a magyar férfi párbajtőr-válogatott a Buenos Aires-i világkupa-versenyen.

A Somfai Péter, Bányai Zsombor, Siklósi Gergely, Berta Dániel összeállítású csapat a nyolcaddöntőben 22–21-re verte a lengyeleket, majd a legjobb nyolc között 45–34-re a dél-koreaiakat, az elődöntőben viszont 43–36-ra kikapott a franciáktól – a hazai szövetség beszámolója szerint – úgy, hogy az utolsó párharcig a magyaroknál volt az előny.

A bronzéremért a csehekkel kellett mérkőzni, akiket szoros csatában 27–26-ra vert a magyar válogatott.

A nap során korábban a Márton Anna, Záhonyi Petra, Pusztai Liza, László Luca összeállítású kardegyüttes ugyancsak harmadikként végzett Orléans-ban.

 

Legfrissebb hírek

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Vívó Eb: hetedik a férfi párbajtőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.19. 17:08

Vívó Eb: Siklósi Gergely az első körben búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.16. 13:11

Vívás: nem jutott 16 közé a férfi párbajtőrcsapat a berni vk-viadalon

Egyéb egyéni
2026.05.24. 11:12

Vívás: Nagy Dávid arany-, Muhari Eszter ezüstérmes a párbajtőrözők budapesti GP-viadalán

Egyéb egyéni
2026.04.19. 21:06

WestEnd párbajtőr GP: eredményes selejtezővel tizenegy magyar a férfiak 64-es tábláján

Egyéb egyéni
2026.04.18. 19:04

Vívás: hatodik és tizedik hely a párbajtőrözőcsapatok asztanai vk-viadalán

Egyéb egyéni
2026.03.29. 14:07
Ezek is érdekelhetik