Asztalitenisz: Lőrinczi és Pálos utazhat a kopogós vb-re

MTI MTIMTI MTI
2017.01.09. 17:15
Egyéniben Lőrinczi Róbert, párosban pedig a Szakál Béla, Zakar Kristóf duó nyerte meg a Marczibányi téri Ormai László Csarnokban rendezett Dulevo kopogós országos bajnokságot.

A verseny különlegességét az adta, hogy az asztaliteniszben mára megszokott, szoft ütőborítások helyett szivacs nélküli, úgynevezett kopogós ütőkkel bonyolították le.

Az egész napos küzdelem során először a párosok versenyére került sor, ezt a vértesszőlősi Szakál Béla és a tatai Zakar Kristóf nyerte meg.

„Miután véget ért az őszi szezon, úgy voltunk vele, hogy kipróbáljuk magunkat – nyilatkozott Zakar. – Motiváló volt a díjazás, az, hogy ki lehet jutni a londoni világbajnokságra.”

Egyéniben 130 nevezést fogadtak el a szervezők, 32 csoportban kezdődtek el a küzdelmek. A döntőbe Lőrinczi Róbert és Pálos Péter jutott be, ők képviselhetik tehát Magyarországot a január végi, londoni kopogós világbajnokságon, a költségeiket a szervezők állják. A finálét az ötven felett járó Lőrinczi 3–0-ra nyerte meg a 2012-es paralimpiai bajnok ellen.

„Itt aki nem tud ütni, az másod-, harmadvonalú játékosnak számít – árulta el a siker titkát a bajnok. – Itt két oldalról kell tudni ütni viszonylag jól, különben nincs esély nyerni. Én is rendes pingpongütővel játszom, ezzel a szivacs nélkülivel csak öt-hat órát gyakoroltam a verseny előtt. A vb-n az utolsó véremig harcolok majd.”

Az egész napos küzdelem során először a párosok versenyére került sor, ezt a vértesszőlősi Szakál Béla és a tatai Zakar Kristóf nyerte meg.

„Miután véget ért az őszi szezon, úgy voltunk vele, hogy kipróbáljuk magunkat – nyilatkozott Zakar. – Motiváló volt a díjazás, az, hogy ki lehet jutni a londoni világbajnokságra.”

Egyéniben 130 nevezést fogadtak el a szervezők, 32 csoportban kezdődtek el a küzdelmek. A döntőbe Lőrinczi Róbert és Pálos Péter jutott be, ők képviselhetik tehát Magyarországot a január végi, londoni kopogós világbajnokságon, a költségeiket a szervezők állják. A finálét az ötven felett járó Lőrinczi 3–0-ra nyerte meg a 2012-es paralimpiai bajnok ellen.

„Itt aki nem tud ütni, az másod-, harmadvonalú játékosnak számít – árulta el a siker titkát a bajnok. – Itt két oldalról kell tudni ütni viszonylag jól, különben nincs esély nyerni. Én is rendes pingpongütővel játszom, ezzel a szivacs nélkülivel csak öt-hat órát gyakoroltam a verseny előtt. A vb-n az utolsó véremig harcolok majd.”

KOPOGÓS ORSZÁGOS BAJNOKSÁG
AZ ÉRMESEK
EGYÉNI
1. Lőrinczi Róbert (Postás SE)
2. Pálos Péter (BVSC-Zugló)
3. Ferencz Viktor (ATSK Szeged)
3. Kiss Dániel (Békés)

PÁROS
1. Szakál Béla, Zakar Kristóf (Vértesszőlős SE, Tata)
2. Kiss Dániel, Fazekas Péter (Békés, Celldömölk)
3. Bálint Csaba, William Maybanks (Anglia, Pénzügyőr SE)
3. Lőrinczi Róbert, Tihanyi Péter (Postás SE)

Legfrissebb hírek

Asztalitenisz WTT: András Csaba kikapott a selejtező második fordulójában Ljubljanában

Egyéb egyéni
2026.06.17. 15:10

Fenn az ernyő, nincsen kas – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.06.16. 23:56

Asztalitenisz: András Csaba párosban is búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.11. 16:23

Asztalitenisz: András Csaba párosban főtáblára jutott Zágrábban

Egyéb egyéni
2026.06.10. 20:51

Kóczián Éva 90 éves lett

Egyéb egyéni
2026.05.25. 13:45

Asztalitenisz: a férfiaknál a PTE PEAC, a nőknél a Budaörsi SC szerezte meg a bajnoki címet

Egyéb egyéni
2026.05.24. 19:35

Az asztalitenisz Extraligában mindkét címvédő bejutott a döntőbe

Egyéb egyéni
2026.05.23. 19:22

Póta Georgina: A pingpong újra menő lehet, mint régen

Egyéb egyéni
2026.05.21. 14:45
Ezek is érdekelhetik