Öttusa: állami kitüntetést kapott a 90 éves Benedek Gábor

2017.03.18. 13:33
Benedek Gábor olimpiai bajnok és kétszeres világbajnok öttusázó Szabó Tünde sportért felelős államtitkártól vehette át ünnepélyes keretek között a köztársasági elnök által adományozott Magyar Érdemrend Tisztikereszt kitüntetést, amelyet kimagaslóan eredményes versenyzői pályafutása, valamint az 1956-os események során tanúsított bátor kiállása, példaadó emberi tartása elismeréseként kapott.

A sportállamtitkárság szombati közleményében emlékeztetett rá, hogy március 14-én, a nemzeti ünnep alkalmából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere állami elismeréseket adott át a Vigadóban. Benedek Gábor nem tudott jelen lenni a ceremónián, így kitüntetését a közelgő 90. születésnapja alkalmából szervezett péntek esti vacsorán vehette át a sportállamtitkártól.

Az ünnepségen Szabó Tünde mellett köszöntőt mondott Bretz Gyula, a Magyar Öttusaszövetség elnöke is, majd maga az ünnepelt osztotta meg gondolatait, érzéseit a résztvevőkkel.

„Benedek Gábor egész életére jellemző elhivatottságát, igazságérzetét, kitartását és küzdeni tudását méltó módon igazolja vissza ez a kitüntetés, amelyet a mai napon nagy tisztelettel adok át” – fogalmazott Szabó Tünde.

Benedek Gábor az 1952-es helsinki olimpián a sportág első magyar olimpiai bajnok csapatának tagja volt, az 1953-as vb-n ő lett a sportág első magyar világbajnoka, az 1954-es budapesti vb-n pedig a magyar öttusa első világbajnok együttesének tagjaként érdemelt ki aranyérmet.


Az ünnepségen Szabó Tünde mellett köszöntőt mondott Bretz Gyula, a Magyar Öttusaszövetség elnöke is, majd maga az ünnepelt osztotta meg gondolatait, érzéseit a résztvevőkkel.

„Benedek Gábor egész életére jellemző elhivatottságát, igazságérzetét, kitartását és küzdeni tudását méltó módon igazolja vissza ez a kitüntetés, amelyet a mai napon nagy tisztelettel adok át” – fogalmazott Szabó Tünde.

Benedek Gábor az 1952-es helsinki olimpián a sportág első magyar olimpiai bajnok csapatának tagja volt, az 1953-as vb-n ő lett a sportág első magyar világbajnoka, az 1954-es budapesti vb-n pedig a magyar öttusa első világbajnok együttesének tagjaként érdemelt ki aranyérmet.

Legfrissebb hírek

Öttusa-vk: Guzi Blanka és Erdős Rita küzd meg a legjobb helyekért a nőknél

Egyéb egyéni
11 órája

Guzi Blanka és Erdős Rita is bejutott a fináléba az A-csoportból a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
14 órája

Öttusa: Minden percét élveztem a hazai vk-versenynek – Erdős Rita

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:18

Jégkorong: Olimpiai Érdemrendet vehetett át az IIHF leköszönő elnöke

Jégkorong
2026.06.25. 17:18

Öt hazai induló a budapesti öttusa vk-döntőben, kialakult a csapat az Eb-re és a vb-re

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:40

Guzi Blanka: A párizsi olimpiára emlékeztetett a budapesti vk-verseny

Egyéb egyéni
2026.06.16. 06:32

Öttusa: szombaton nem született magyar érem a világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.13. 13:09

Guzi Blanka megnyerte a hazai öttusavilágkupa-versenyt!

Egyéb egyéni
2026.06.12. 18:14
Ezek is érdekelhetik