MOB: Orendi Mihály és Deutsch Tamás az új alelnök

2017.05.02. 17:29
Kedden az elnöknek megválasztott Kulcsár Krisztián mellé az új elnökség tagjait is megválasztották a Magyar Olimpiai Bizottságban.

A négy jelöltből alelnöknek Orendi Mihályt (114 szavazat) és Deutsch Tamást (102) választották meg.

Gémesi György 65 voksot kapott, míg Magyar Zoltán az elnökválasztás után visszalépett.

Az elnökön és az alelnökökön kívül az elnökségbe választották még Gyulai Miklóst, Imre Gézát, Kovács Antalt, Magyar Zoltánt, Markovits Lászlót, Pálinger Katalint, Schmidt Gábort és Vári Attilát.

A tizenöt tagú elnökségnek automatikusan tagjai a nemzetközi sportszervezetekben pozíciót betöltő személyek, Schmitt Pál és Gyurta Dániel a NOB rendes, Aján Tamás, a NOB tiszteletbeli tagja, valamint Kamuti Jenő, a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke.

A felügyelő bizottság elnöke Dávid Imre lett.

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Real Madrid: méregdrága igazolással kampányol Pérez

Spanyol labdarúgás
2026.06.05. 10:26

Juhász Gábor lett a kick-box szövetség új elnöke

Egyéb egyéni
2026.06.03. 15:09

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

Korcsolyasport: elnököt is választanak a küldöttek

Téli sportok
2026.05.21. 09:53
Ezek is érdekelhetik