Vívás: letették a Budapesti Honvéd SE új csarnokának alapkövét

2017.09.19. 13:56
A tervek szerint tavasszal vehetik birtokba a klub vívói és öttusázói a Budapesti Honvéd SE új vívócsarnokát, amelynek alapkövét kedden tették le ünnepélyes kerekek között a Dózsa György úti sporttelepen.

Az eseményen – amelyen megjelentek az egyesület korábbi és mai legjobbjai – Simicskó István honvédelmi miniszter köszönetet mondott a kormánynak és a Magyar Vívószövetségnek (MVSZ), hogy a csarnok megépítésével a BHSE is a fejlődés útjára léphet, amihez nagy szükség van megfelelő létesítményekre.

„A vívás a legsikeresebb magyar olimpiai sportág 37 aranyéremmel. A BHSE sportolói 1377 érmet nyertek olimpiákon, világ- és Európa-bajnokságokon. Az egyesületi rangsorban vívóink 275 éremmel a második, míg az öttusázók 185-tel a harmadik helyen állnak” – ismertette a klubelnök.

Hozzátette, az edzők és a versenyzők is megérdemlik az új vívócsarnokot, hiszen a jelenleg használt patinás termet már kinőtték.

„Az új vívóteremmel a magyar sport is gazdagodik majd” – vélekedett.

Csampa Zsolt, az MVSZ elnöke elmondta, 2013-ban fogalmazódott meg, hogy szükség van egy új vívóteremre.

„A munkálatok már elkezdődtek a főépület közvetlen közelében, az átadást tavaszra tervezzük, bár ez időjárásfüggő” – tette hozzá. Kiemelte, hogy az öttusázókkal közösen hozták meg a döntést, az MVSZ-hez hasonlóan ők is hozzájárulnak anyagilag a létesítmény megépítéséhez.

Gergely István, a BHSE ügyvezető elnöke köszönetet mondott a klub vívóinak és öttusázóinak az eddigi sikereikért, mert ezek alapozták meg a jogos igényt az új csarnok felépítésére.

Az alapkövet Simicskó István, Gergely István, Csampa Zsolt, valamint Kunszt Gábor, a BHSE örökös elnöke és Kállai Ákos, az egyesület világbajnok öttusázója, a női válogatott jelenlegi szövetségi kapitánya tette le Martinek János kétszeres ötkarikás bajnok öttusázó, férfi öttusakapitány, Imre Géza olimpiai ezüstérmes, világbajnok párbajtőröző és Knapek Edina Európa-bajnok tőröző társaságában.

 

Legfrissebb hírek

Öttusa-vk: Guzi Blanka és Erdős Rita küzd meg a legjobb helyekért a nőknél

Egyéb egyéni
18 órája

Guzi Blanka és Erdős Rita is bejutott a fináléba az A-csoportból a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
22 órája

Öttusa: Minden percét élveztem a hazai vk-versenynek – Erdős Rita

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:18

Öt hazai induló a budapesti öttusa vk-döntőben, kialakult a csapat az Eb-re és a vb-re

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:40

Guzi Blanka: A párizsi olimpiára emlékeztetett a budapesti vk-verseny

Egyéb egyéni
2026.06.16. 06:32

Öttusa: szombaton nem született magyar érem a világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.13. 13:09

Guzi Blanka megnyerte a hazai öttusavilágkupa-versenyt!

Egyéb egyéni
2026.06.12. 18:14

Öttusa: Koleszár Mihály és Bőhm Csaba döntőbe jutott a BOK-csarnokban

Egyéb egyéni
2026.06.12. 11:00
Ezek is érdekelhetik