Olimpia: a BOM a MOB stratégiai partnereként dolgozik tovább

MTI MTIMTI MTI
2018.09.04. 12:29
A BOM a Magyar Sportért Közhasznú Alapítvány a jövőben a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) kiemelt stratégiai partnereként működik tovább.

A BOM keddi tájékoztatása szerint a két szervezet együttműködési megállapodást írt alá annak érdekében, hogy intézményesítsék a közös munkát. Ennek értelmében összevonják a MOB Életút Programját és a BOM Alapítvány tanulmányi ösztöndíjprogramját. Az ösztöndíjprogram fő célja, hogy megfelelő anyagi feltételeket biztosítson az olimpiára készülő és egyidejűleg tanulmányokat folytató fiatal sportolók számára. Amint arra a közlemény emlékeztet, a támogatás hozzásegíti az ösztöndíjasokat ahhoz, hogy a tanulmányaikkal megszerzett képesítéssel a sportolói karrierjük befejezése után a civil életútjuk is megalapozott legyen.

„Az alapítvány eddigi munkájának nagy elismerése ez az együttműködési megállapodás és az, hogy kiemelt anyagi támogatóink között tudjuk a Magyar Olimpiai Bizottságot – mondta Szalay-Berzeviczy Attila, a BOM elnöke. – Célunk, hogy közösen még többet tudjuk tenni a sport és az oktatás tudatos összekapcsolásával azért, hogy a legjobbjaink ne csak versenyzőként, de később a civil pályán, vagyis a munkaerőpiacon is kimagasló teljesítményekre legyenek majd képesek a magyar gazdaság javát szolgálva. Az alapítvány munkáját a jövőben is Váradi-Bóta Kinga fogja össze főtitkárként, míg kommunikációs, valamint olimpiai szakmai ügyekben Gundel Takács Gábor és Mizsér Attila fogja képviselni a szervezetünket.”

Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke kifejtette, a MOB a kezdetek óta figyelemmel kíséri a BOM lassan másfél évtizedes tevékenységét, az elmúlt években pedig számos projekten dolgoztak együtt, ezért is várják a még aktívabb közös munkát.

„A Magyar Olimpiai Bizottság, akárcsak a nemzetközi olimpiai család sportolói kettős életpályamodelljének célja, hogy sportolóink a civil életben is megtalálják majd a helyüket. Ennek a különösen fontos tevékenységünknek az egyik pillére a tanulmányi ösztöndíjprogram, amit a jövőben közösen bonyolítunk az elsősorban üzleti szférából szerveződött BOM alapítvánnyal” – hangsúlyozta.

A MOB az együttműködés aláírásával az alapítvány legnagyobb adományozója lesz, 2020 év végéig évente 14 millió forintos támogatással járul hozzá a BOM Alapítvány tevékenységéhez, és ezzel az olimpiára készülő magyar egyetemisták és főiskolások karrierjének támogatásához.

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik