Öttusa-vb: két magyar döntős a férfiaknál Mexikóban

MTI MTIMTI MTI
2018.09.12. 08:44
A négy magyar induló közül kettő – Demeter Bence és Regős Gergely – jutott be a férfiak hagyományos versenyének csütörtöki döntőjébe a mexikóvárosi öttusa-világbajnokságon.

A 83 induló a selejtezőben három csoportban küzdött az automatikus továbbjutást érő első tízbe kerülésért. További hat versenyző pontszáma alapján került a fináléba.

A hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint a C-csoportban Demeter Bence 2:01.12 percet úszott, ami a negyedik helyet jelentette számára, Regős Gergely pedig 16. lett 2:07.97-tel. A vívópáston Regős rendkívül jól kezdett és végig kiegyensúlyozottan teljesített, így csoportjában 18 győzelemmel és kilenc vereséggel a második helyen végzett. Demeter kis bizonytalanság után tizedikként zárta a számot 16/11-gyel. A kombinált versenyt Regős ötödikként, Demeter hatodikként kezdte meg, utóbbi hetedik, előbbi tizedik lett.

A B-csoportból egyik magyar sem lépett tovább. Bereczki Richárd úszásban 2:07.07 perces eredményt ért el, ami a 11. helyre volt elég. Fröhlich Tamás ugyanitt 2:08.10-el 15. lett. Vívásban Bereczki 11. volt 15/12-vel, Fröhlich pedig 25. 9/18-as mutatóval. Előbbi a kilencedik helyről kezdte meg a lövészetekkel megszakított futást, de jelentősen hátrébb csúszott, 16.-ként ért célba, utóbbi pedig a 23. helyről indult és 18. lett.

„Fiatal csapattal indultunk ezen a vb-n, a tisztes helytállás volt az elsődleges elvárás – idézte a pentathlon.hu Martinek János szövetségi kapitányt. – Fröhlichnek még sokat kell tapasztalnia, ez volt élete első felnőtt-világbajnoki szereplése. Bereczki nagyon jól vívott, de a kombinált számban őszintén szólva sokkal többet vártam tőle, ennél jóval többre képes.”

A két továbbjutó teljesítményét értékelve úgy fogalmazott, hogy az utolsó számban mindketten nagyon elfáradtak, „biztos, hogy nem esett jól nekik az utolsó kör, de megérte”.

„Bence a vívásban hullámzóan teljesített, de ez is elég volt ahhoz, hogy az élmezőnyben maradhasson és onnan rajtoljon a kombinált számban. Gergő vívásával nagyon elégedett vagyok, végig bravúrosan vívott” – tette hozzá.

Szerdán a nők döntőjét rendezik többek között Kovács Sarolta, Földházi Zsófia és Alekszejev Tamara részvételével.

Legfrissebb hírek

Öttusa-vk: Guzi Blanka és Erdős Rita küzd meg a legjobb helyekért a nőknél

Egyéb egyéni
18 órája

Guzi Blanka és Erdős Rita is bejutott a fináléba az A-csoportból a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
21 órája

Öttusa: Minden percét élveztem a hazai vk-versenynek – Erdős Rita

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:18

Öt hazai induló a budapesti öttusa vk-döntőben, kialakult a csapat az Eb-re és a vb-re

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:40

Guzi Blanka: A párizsi olimpiára emlékeztetett a budapesti vk-verseny

Egyéb egyéni
2026.06.16. 06:32

Öttusa: szombaton nem született magyar érem a világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.13. 13:09

Guzi Blanka megnyerte a hazai öttusavilágkupa-versenyt!

Egyéb egyéni
2026.06.12. 18:14

Öttusa: Koleszár Mihály és Bőhm Csaba döntőbe jutott a BOK-csarnokban

Egyéb egyéni
2026.06.12. 11:00
Ezek is érdekelhetik