Olimpia: Tovább nő a magyar olimpikonok megbecsültsége – Szabó Tünde

2019.04.04. 12:31
Az olimpiai járadékkal kapcsolatos változások kapcsán – a hatósági eljárás kötelezettségén túl – az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) sportállamtitkársága személyes levélben adott útmutatást a teendőkről valamennyi érintettnek, segítve az eljárási folyamat lerövidítését.

Szabó Tünde sportért felelős államtitkár az MTI-nek hangsúlyozta: tovább nő a magyar olimpikonok megbecsülése. Kiemelte, a sportállamtitkárság a tájékoztatáson túl konzultációs lehetőséget is biztosít a minél gyorsabb feladatellátás érdekében.

„A beérkezett kérelmek feldolgozása azok ütemében folyamatos, maximálisan betartva a törvény által nyújtott eljárási határidőt” – mondta. Hozzátette: a járadék megváltozott szabályok szerint történő megállapítására a jogosult kérelme alapján hozott határozattal kerül sor.

„A megváltozott összegű járadék folyósításáig terjedő átmeneti időszakra eső különbözet – jegybanki alapkamattal növelt értékben – a megváltozott összegű járadékkal együtt lesz folyósítva” – közölte.

Az olimpiai járadékra jogosító sporteseményeken (olimpiai játékok, paralimpiai játékok, siketlimpia, sakkolimpia, siketek sakkolimpiája) érmes helyezést elért sportolók, valamint a sporteredmény elérésében közreműködő edzők több évtizedes, magas színvonalú, kiemelkedő tevékenysége és életútja megbecsüléseként szavazta meg az Országgyűlés azt az indítványt, amely révén az olimpiai járadék ma a jogosultak méltó elismerésére alkalmas.

A 2019. január 1-jével hatályba lépett jogszabály-módosítás következtében az érmes valamennyi helyezése után jogosulttá vált a helyezés alapján járó járadék teljes összegére. Ezen felül az egy ezüstéremért és a bronzéremért járó járadék összege is emelkedett.

Szabó Tünde hangsúlyozta: a sportirányítás számára valamennyi sportszakember munkája elismerésre méltó, amely alapjaiban határozza meg a magyar sport sikerességét.

„Ennek megfelelően a jelenlegi szabályozás kiemelten kezelte a sportolók mellett nap mint nap szolgálatot teljesítő edzőket, akik az általuk felkészített érmes helyezése után járó járadék összegével megegyező mértékű kifizetésre váltak jogosulttá. Továbbá anyagilag elismeri azokat a személyeket is, akik egyéni sportágak szövetségi kapitányaként váltak jogosulttá edzői járadékra, esetükben az olimpiai járadék mértékét a korábbi szabályozáshoz képest duplájára emelte” – mondta az államtitkár.

Szabó Tünde hozzátette: a módosítás közvetett módon a sportolók nyugodt életkörülményeinek biztosításában kulcsszerepet játszó házastársnak járó özvegyi járadék mértékére is hatással van, így megfelelő támogatást nyújt az özvegyen maradt házastárs részére.

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik