A szolnoki Szlankó Zoltán amerikai mászótársával a 6812 méter magas hegy megmászásával próbálkozik, közben muszáj megbirkózniuk a mínusz 40 Celsius-fokos hideggel és a viharos széllökésekkel.
A Szlankó Zoltánt is szállító repülőgép január 13-án este indul a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről Isztambul érintésével Katmanduba, Nepál fővárosába, ahol a szolnoki hegymászó találkozik barátjával, az amerikai Alex Goldfarbbal, hogy a tervek szerint együtt másszák meg a 6812 méter magas Ama Dablam csúcsát.
A téli magyar magashegyi expedíció meglehetősen ritka, de a Magyar Hegymászóoktatók Egyesületének (MAHOE) alpesi oktatója, a Magyar Expedíciós Társaság Egyesület (METE) egyik alapítója megpróbálja.
Legfrissebb hírek

Hova menjen először, aki kipróbálná a hegymászást?
Csupasport
2026.06.16. 17:48

Megválasztották az év kerékpárútjait
Csupasport
2026.06.04. 14:40
Ezek is érdekelhetik





