Ökölvívás: a MÖSZ elnöke bízik benne, lesz magyar Tokióban

2020.01.10. 11:24
Bajkai István, a Magyar Ökölvívó-szövetség (MÖSZ) elnöke a nem túl jó esélyek ellenére bízik benne, hogy lesz magyar bokszoló a tokiói olimpián.

A MÖSZ-t szeptember vége óta vezető Bajkai az M4 Sport Sporthíradó műsorában pénteken elismerte, hogy nem a legjobb korszakát éli a magyar boksz és a szövetség, ezért az utóbbi időben mindenki óvatosan fogalmazott a kvalifikációs reményeket illetően.

„Az esélyeink sajnos nem túl jók, ennek ellenére bízunk abban, hogy lesz kvalifikációt sikeresen teljesítő versenyzőnk" – mondta az elnök, hozzátéve, hogy nagyon nehéz út vezet a játékokig.

Mindössze két versenyen lehet kvótához jutni, előbb márciusban, Londonban tartanak európai kvótaszerző viadalt, majd májusban, Párizsban világkvalifikációs versenyt.

Bajkai István jelezte, mind a két versenyen a maximális létszámmal szeretne részt venni Magyarország, azaz a nyolc férfi és öt női kategóriában. A két viadal közül a londoni ígérkezik a nehezebbnek, mivel a legerősebb európai versenyzők mind szorítóba lépnek majd, míg Párizsban a már kvótások nem lesznek a mezőnyben egyik kontinensről sem.

Eddigi munkájáról és tapasztalatairól a sportvezető elmondta, hogy elsőként a pénzügyeket kellett áttekinteni és korrekciókat kellett végrehajtani, annak érdekében, hogy például az edzőtáborokat meg lehessen szervezni, a pénzügyi források rendelkezésre álljanak. E mellett a szervezeti kultúra és a hatékony munkavégzés feltételeire kellett koncentrálnia.

„Még nagyon a feladataim elején vagyok, de azt gondolom, hogy erős lépésekkel igyekszünk egy huszonegyedik századi szervezetet felépíteni” – jelentette ki a MÖSZ első embere, aki a feladatok közé sorolta az utánpótlás bővítését, mert nem elégedett azzal, amennyi fiatal bekerül a bokszba. Szintén fontos célként jelölte meg, hogy újra népszerűvé tegyék az ökölvívást Magyarországon.

Bajkai István abban is bízik, hogy a nemzetközi szövetség visszanyeri majd korábbi helyét és megoldódnak a problémái, ám azt is megjegyezte, hogy a magyar ökölvívók eredményességét nem befolyásolja, hogy az AIBA-t a Nemzetközi Olimpiai Bizottság kizárta a tokiói olimpiáról és még előtte felfüggesztette tagságát a NOB-ban.

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik