Tokió 2020: fellobbant az olimpiai láng Olümpiában

MTI MTIMTI MTI
2020.03.12. 11:37
null
Csütörtök délelőtt a görögországi Olümpiában meggyújtották a tokiói olimpia lángját (Fotó: AFP)
Csütörtök délelőtt a görögországi Olümpiában meggyújtották a tokiói olimpia lángját.

 

A koronavírus-járvány miatt ezúttal a görög szervezők döntése értelmében mindössze száz meghívott és akkreditált vendég vett részt a ceremónián, amelyen így a korábbiakkal ellentétben nem lehetettek nézők.

A hagyományoknak megfelelően egy „papnő” – akit ezúttal Kszanti Georgiu színésznő alakított – korhű jelmezben, a Nap sugaraival, fém parabolatükör segítségével lobbantotta fel a lángot, ehhez két másodpercre volt szüksége.

A színésznő az olimpiai lánggal visszatért a templom elől az olümpiai stadionba, ahol átadta azt a staféta első tagjának, Anna Korakaki olimpiai bajnok görög sportlövőnek. A láng történetében először vehette át sportolónő elsőként a lángot. A váltó második embere már a rendező japánokat képviselte, Nogucsi Mizuki futó a 2004-es, athéni olimpián megnyerte a női maratont.

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke mellett köszöntő beszédet mondott Giorgosz Georgopulosz, Olümpia polgármestere, Szpirosz Kapralosz, a Görög Olimpiai Bizottság elnöke, valamint a japán szervezőbizottság nevében Szuga Josihide, az ázsiai ország kabinetfőnöke.

Bach kiemelte: 19 hét van hátra a tokiói megnyitóig, és a szerdán világjárványnak minősített koronavírus-fertőzés ellenére egyelőre elkötelezettek, hogy a tervek szerint rendeznek. Hozzátette: az illetékes hatóságok segítségével bízik a vírus terjedésének megakadályozásában.

„Az olimpia játékok mindig erős és masszív demonstrációja volt az emberiség globális egységének” – mondta.

A hétnapos görögországi váltófutás után a házigazda japánok jövő csütörtökön az athéni Panathinaiko Stadionban veszik át a fáklyát, amely pénteken érkezik a rendező országba.

A tokiói megnyitó dátuma július 24.

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik