MOB: sikeresen zárult a Városi sportágak olimpiai selejtezője

2024.06.25. 12:32
Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke (középen) is Budapestre látogatott (Fotó: mob.hu)
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke, Gyulay Zsolt szerint Budapest megint jelesre vizsgázott, miután a múlt héten otthont adott a városi sportágak olimpiai selejtezője második állomásának a Ludovika Campuson.

A MOB a keddi közleményében kiemelte, hogy öt kontinens 120 országának összesen 450 sportolója mérte össze tudását a magyar fővárosban a BMX freestyle park versenyszámában, falmászásban, gördeszkában és bréktáncban. Az esemény nézőcsúcsot hozott, a négynapos rendezvényre összesen több mint 60 ezer látogató érkezett, vasárnap teljesen megtelt a park, rövid időre többször is le kellett zárni. Budapesten ezzel nagyobb volt az érdeklődés, mint a 26 millió lakosú Sanghajban – emelte ki a MOB.

„A budapesti világeseményt 128 országban közvetítette a televízió, a világ legnagyobb tévétársaságai és hírügynökségei jöttek Budapestre tudósítani. A világszerte népszerű külföldi sportolók több mint százmillió embert értek el Budapestet és a versenyt dicsérő organikus közösségi média posztjaikban. Az esemény tízezer vendégéjszakával járult hozzá a budapesti turizmus sikeréhez” – áll a közleményben.

A budapesti verseny az utcai sportok ötkarikás selejtezősorozatának számító OQS második állomása volt, a sportolók a sanghaji megmérettetés után érkeztek Budapestre, ahol a kísérőprogramoknak köszönhetően végig fesztiválhangulat uralkodott. Legjobb magyarként Kempf Zoltán bejutott a BMX freestyle döntőjébe és a tizenegyedik helyet szerezte meg.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság közleményében Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság Budapestre látogató elnöke gratulált Budapestnek, szerinte nagyszerű volt a hangulat, Gyulay Zsolt pedig így fogalmazott:

„Újabb nagy magyar olimpiai sikernek lehettünk tanúi, Budapest megint jelesre vizsgázott. Azt látjuk, hogy a nemzetközi olimpiai mozgalom képes a folyamatos megújulásra, és ezt a megújulást ma az utcai sportok olimpiai térfoglalása jelenti. Ezzel eleven, szoros kapcsolatot teremtünk a digitális generációkkal, izgalmassá tesszük az olimpiai versenyeket a legfiatalabbak számára is. A világ legjobbjai versenyeztek nálunk és ez a négy nap igazi családi fesztivál is volt, amelynek keretében az utcai sportokat és sok más sportot is kipróbálhattak, gyakorolhattak kicsik és nagyok, kezdők és haladók. Aktív szurkolói élményt nyújtottunk a város szívében. Az eseménnyel a magyar sport és sportdiplomácia tovább erősödött. Nagyon köszönöm a szervezők és a megint csodálatos önkéntesek munkáját!”

 

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Cél az F1 és a MotoGP közös mogyoródi jövője

F1
2026.06.15. 12:44

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

A NOB elnöke: Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a tisztelet és a versengés fennmaradjon

Egyéb egyéni
2026.06.12. 14:01

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

Gyulay Zsolt: A Hungaroring jelen állapotában nem alkalmas a MotoGP fogadására

Egyéb autó-motor
2026.06.08. 19:20
Ezek is érdekelhetik