
(Fotó: Árvai Károly)
A tavaszra tervezett országos bajnokságot előre hozta a hazai vívószövetség (MVSZ), így arra a korábban megszokott, karácsony előtti időpontban kerül sor.
Az MVSZ honlapjának beszámolója szerint az időpontmódosítás azért vált szükségessé, mert a nemzetközi (FIE) és az európai (ECF) szövetség több helyen változtatott az eredeti programján.
Az április végére kiírt felnőtt országos bajnokság időpontjára került a tallinni U23-as Eb, ezért az ob a karácsony előtti utolsó hétvégén, december 20. és 22. között lesz a BOK Csarnokban. Az ekkorra ide tervezett diákolimpiát pedig a tanév végén, május 29. és június 1. között bonyolítják majd le. Legutóbb 2022-ben rendezték az ob-t az év végén.
A 2023-as naptári évben nem volt felnőtt bajnokság, hanem a 2023–2024-es idény végére, idén májusra került át.
Legfrissebb hírek

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?
Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk
Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak
Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15
Ezek is érdekelhetik


