Rajczy Imre-díjat kapott Szilágyi Áron

D. Á./MTID. Á./MTI
2024.12.03. 18:43
null
Rajczy Imre-díjjal tüntették ki Szilágyi Áron háromszoros olimpiai bajnok, világ- és Európa-bajnoki aranyérmes kardvívót.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) honlapjának a Magyar Olimpiai Akadémia november második felében lezajlott programjait összefoglaló beszámolója szerint a Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület meghívására látogatott Szombathelyre Szilágyi Áron, hogy átvegye az egyetlen szombathelyi születésű olimpiai bajnokról elnevezett díjat, melyet az egyesület 2016-ban, fennállásának 20. évfordulóján alapított, emléket állítva Rajczy (Rasztovich) Imre ötkarikás aranyérmes kardvívónak.

Szilágyi Áron a magyar sport jó híre érdekében kifejtett több éves tevékenysége elismeréseként kapta – Rajczy Imre Argentínában élő lánya javaslatára - a 2023-as díjat. A díj átadására a párizsi olimpiai felkészülés és Szilágyi Áron szeptemberi műtétje miatt csak a napokban kerülhetett sor.

 

Legfrissebb hírek

95 éves lett Bárány Árpád olimpiai és világbajnok párbajtőrvívó

Egyéb egyéni
2026.06.24. 16:06

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?

Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Ezüstérmes lett a női párbajtőrcsapat a vívó Európa-bajnokságon

Egyéb egyéni
2026.06.21. 20:46

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk

Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak

Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15
Ezek is érdekelhetik