
Muhari Eszterék tizenöt találat különbséggel győzték le Kolumbiát (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
A férfi tőrözők után a magyar női párbajtőrözők is bejutottak a legjobb 16-ba a Tbilisziben zajló vívó-világbajnokságon.
Harmincnyolc együttes került fel a hiányos 64-es táblára. A Muhari Eszter, Gnám Tamara, Nagy Blanka és Dékány Kinga alkotta magyar válogatott a 32 között kapcsolódott be a küzdelmekbe, és ott a kolumbiaiakkal került szembe. Pénteken csak a nyolcaddöntőig tartott a program, így ezt az egy akadályt kellett sikerrel venni.
A tavaly ugyanilyen összeállításban Eb-ezüstérmes magyarok tizenöt találat különbséggel, 45:30-ra győztek, és szombaton a nyolcaddöntőben az amerikaiakkal kezdenek majd.
VÍVÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, TBILISZI
Párbajtőr. Csapat. Nők
A 16 közé jutásért: Magyarország–Kolumbia 45:30 (Muhari +12, Nagy B. +8, Gnám –2, Dékány –3)
Legfrissebb hírek

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?
Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk
Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak
Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15
Ezek is érdekelhetik


