Érdi Mária futamot nyert kedden az ILCA Európa-bajnokságon

2025.08.12. 19:18
null
Fotó: Érdi Mária Sajtó
A címvédő Érdi Mária megnyerte keddi második futamát a svédországi Marstrandban zajló vitorlázó ILCA Európa-bajnokságon.

A kontinensviadal eredményközlő oldala szerint a 12 futamosra tervezett kontinensbajnokság második versenynapján a világ- és Európa-bajnok Érdi egy 18. hely mellett tudott javítani a futamgyőzelemmel, ezzel öt pozíciót előrelépve a 15. helyről várja a folytatást a női ILCA 6 olimpiai hajóosztályban.

„A mai nyitó futamban nem sikerült elcsípnem az első frissülést a rajt után, így végig a mezőny hátsó részében küzdöttem. A másodikban viszont be tudtam állni az első frissülésbe, és onnan már végig vezetve megnyertem a futamot. Nagyon örülök, hogy végre sikerült az első tíz között felérnem a bójához, és futamot is nyertem. Holnapra gyenge szelet jeleznek, ami még trükkösebbé teheti a napot” – értékelt Érdi Mária.

Az olimpiai negyedik Vadnai Jonatán a 16. helyen áll a svéd vitorlásközpontban zajló Eb-n, kedden egy harmadik és egy hatodik hellyel faragott nyolc pozíciót a nyitónaphoz képest a férfi ILCA 7 olimpiai osztályban.

 

Legfrissebb hírek

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
Tegnap, 11:51

Vitorlázás: az Arany-csoportba jutás a cél

Egyéb egyéni
2026.06.21. 07:25

Vitorlázás: az RSM és a Buddhajó vitte a prímet a Mihálkovics-kupán

Egyéb egyéni
2026.06.15. 07:13

Vitorlázás: a Fifty-Fifty és a René Raffica nyerte a Mihálkovics-kupa első napját

Egyéb egyéni
2026.06.13. 17:19

Gyász: elhunyt a Vendée Globe-on legutóbb győztes francia Charlie Dalin

Egyéb egyéni
2026.06.11. 14:41

World Sailing: az orosz junior vitorlázók visszatérhetnek

Egyéb egyéni
2026.06.10. 13:06

Kisebb változtatásokkal rendezik meg a hétvégén a vitorlázók Mihálkovics Kupáját

Egyéb egyéni
2026.06.10. 09:50

Kevesebb mint két hónap van hátra a Kékszalag rajtjáig

Egyéb egyéni
2026.06.05. 08:57
Ezek is érdekelhetik