130 éve őrizzük a lángot! – óriásplakátkampányt indított a MOB

2025.09.02. 10:46
null
Óriásplakátkampányt indított a MOB (Fotó: MOB)
130 éve őrizzük a lángot – hajrá, magyarok! – ez a szlogenje az idén 130 éves Magyar Olimpiai Bizottság kampányának, amely hétfőtől óriásplakátokon, a hónap közepétől pedig úgynevezett citylightokon is megjelenik az ország, illetve utóbbi esetében a főváros különböző pontjain.

 

Nyolc sportág, tizenhat sportoló, a múlt, a jelen és a jövő találkozása az élsporton keresztül – az olimpiai értékek által. Gyulay Zsolt és Kopasz Bálint, Hosszú Katinka és Rasovszky Kristóf, Kásás Tamás és Vogel Soma, Schmitt Pál és Siklósi Gergely – ez a négy páros jelenik meg keddtől az óriásplakátokon – tájékoztatta a MOB az MTI-t.

Hogy melyik sportágak és melyik sportolók szerepelnek majd a városi plakátokon, az egyelőre titok. A MOB jelezte, hogy tradicionális magyar sikersportágak képviselőit kérte fel, legyenek a kampány főszereplői, amely egyrészt tiszteleg a magyar olimpiai sikerek előtt, másrészt megköszöni a 130 éve tartó szurkolást a magyar sportszerető közönségnek, harmadrészt pedig fejet hajt a mindenkori támogatók előtt azért, hogy a Magyar Csapat mögött állnak.

A plakátokon a már visszavonult olimpiai bajnok meggyújtja a jelen bajnokának fáklyáját a szurkolókkal zsúfolásig megtelt stadionban, amit a „jövő bajnoka” áhítattal figyel. Ebben a képben benne van a múlt tisztelete, a jelen megbecsülése és a jövő fontosságának hangsúlyozása – olvasható MOB közleményében.

A MOB december 19-én ünnepli fennállásának 130. évfordulóját, amelyről méltóképpen kíván megemlékezni, és ez az első lépés.

Különleges esztendő az idei: a MOB fennállásának 130. évfordulóját ünnepeljük – nyilatkozta Gyulay Zsolt, a MOB elnöke. – Büszkék vagyunk rá, hogy a MOB a világ hatodik nemzeti olimpiai bizottságaként alakult meg, és az elmúlt százharminc évben a magyar sport számtalan dicsőséges pillanatának volt tanúja és alakítója. Az évforduló méltó megünneplésére indított óriásplakát kampányunk egy olyan örökséget jelenít meg, amelyre mindannyian büszkék lehetünk: ez a pillanat nemcsak a generációk közötti kapcsolatot jeleníti meg, hanem azt az értékrendet is, amely a magyar olimpiai mozgalmat mindig is jellemezte: tisztelet, elhivatottság, kitartás és nemzeti büszkeség.”

Hozzátette, személyesen is büszke arra, hogy ennek részese lehet.

Ezek a plakátok nemcsak a múlt eredményeire utalnak, hanem jövőbe vetett hitünket is kifejezik, azt, hogy a láng, amit őrzünk, nem csupán az olimpia szimbóluma, hanem a hité is, hogy közös értékeink mentén továbbra is újabb és újabb generációkat tudunk inspirálni a sportra, a fair play szellemében megvívott csatákra” – fogalmazott a MOB elnöke.


 

 

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Cél az F1 és a MotoGP közös mogyoródi jövője

F1
2026.06.15. 12:44
Ezek is érdekelhetik