Három magyar érem a 48. katonai vívó-világbajnokságon

2025.09.19. 15:39
null
Katonai világbajnokok: Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Lupkovics Dóra (Fotó: Magyar Vívószövetség)
Három érmet nyertek a magyarok a sevillai katonai vívó-világbajnokságon.

Aranyérmes lett csütörtökön a Kondricz Kata, Lupkovics Dóra, Pásztor Flóra összeállítású tőrcsapat, amely az elődöntőben a spanyolokat, a fináléban pedig az előzőleg a favorit olaszokat búcsúztató románokat győzte le magabiztosan – a hazai szövetség honlapjának tudósítása szerint.

A Siklósi Gergely, Rédli András, Buta Levente alkotta férfi párbajtőregyüttes másodikként végzett. A lengyeleken és a svájciakon szoros küzdelemben jutott túl a magyar hármas, a döntőben viszont két tussal alulmaradt az ukránokkal szemben.

Egyéniben is lett magyar dobogós, a tőröző Dósa Dániel bronzéremmel fejezte be a keddi versenyét. A négy között az olasz Giulio Lombarditól kapott ki, a bronzmérkőzésen viszont egy tussal nyert a francia Maxime Pauty ellen.

 

Legfrissebb hírek

95 éves lett Bárány Árpád olimpiai és világbajnok párbajtőrvívó

Egyéb egyéni
2026.06.24. 16:06

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?

Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Ezüstérmes lett a női párbajtőrcsapat a vívó Európa-bajnokságon

Egyéb egyéni
2026.06.21. 20:46

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk

Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak

Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15
Ezek is érdekelhetik