
Aranyérmes lett csütörtökön a Kondricz Kata, Lupkovics Dóra, Pásztor Flóra összeállítású tőrcsapat, amely az elődöntőben a spanyolokat, a fináléban pedig az előzőleg a favorit olaszokat búcsúztató románokat győzte le magabiztosan – a hazai szövetség honlapjának tudósítása szerint.
A Siklósi Gergely, Rédli András, Buta Levente alkotta férfi párbajtőregyüttes másodikként végzett. A lengyeleken és a svájciakon szoros küzdelemben jutott túl a magyar hármas, a döntőben viszont két tussal alulmaradt az ukránokkal szemben.
Egyéniben is lett magyar dobogós, a tőröző Dósa Dániel bronzéremmel fejezte be a keddi versenyét. A négy között az olasz Giulio Lombarditól kapott ki, a bronzmérkőzésen viszont egy tussal nyert a francia Maxime Pauty ellen.

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk



