MOB: január 24-én lesz a közgyűlés

2025.11.10. 17:33
null
Gyulay Zsolt, a MOB elnöke (Fotó: Árvai Károly)
Január 24-ére hívta össze a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közgyűlését a szervezet elnöksége, amelynek hétfői ülésén elfogadták a jövő év első felére vonatkozó munkatervet is.

A közgyűlésen több napirendi pont mellett döntés születhet a februári, milánói-cortinai téli olimpián szereplő magyar küldöttség összetételéről és az ötkarikás mozgalomhoz kapcsolódó 2027-es és 2028-as eseményeken való részvételről is. Gyulay Zsolt MOB-elnök ismételten jelezte: a téli olimpiára 18-20 versenyzővel terveznek – olvasható a MOB hétfői jelentésében.

A hétfői elnökségi ülésen elfogadták a testület jövő év első felére vonatkozó munkatervét, illetve az eredményességi támogatások tekintetében az atlétika, a birkózás, a kajak-kenu, az ökölvívás, az öttusa, a tekvondó és az úszás sportágakban is született döntés.

 

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Olimpia Napja: bajnokok társaságában elméleti és gyakorlati sportaktivitásokkal ünnepeltek a Városligetben

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:50

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

„Mozdulj velünk!” – jön az olimpia napja szombaton a Városligetben

Csupasport
2026.06.19. 13:48

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

Egyéb egyéni
2026.05.16. 14:22
Ezek is érdekelhetik