A vitorlázó Érdi Mária ezüstéremmel kezdte az évet

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2026.01.08. 12:13
null
Fotó: Facebook/sailingolympics
Érdi Mária ezüstérmet szerzett a hobarti ausztrál nyílt nemzeti vitorlázó bajnokságon.

Klubjának közösségi oldala szerint az olimpiai ILCA 6 hajóosztályban világbajnok és Európa-bajnok magyar sportoló a 12 futamból hatot megnyert, így lett második a 74 fős mezőnyben.

A 27 éves Érdi sikerének értékét növeli, hogy technikai hiba miatt az egyik futamot fel kellett adnia az erős szélben megrendezett viadalon.

„Nagyon örülök, hogy ismét dobogón voltam. Ez az eredmény nemcsak a jelenlegi formámat tükrözi, hanem azt is, hogy a sérülést és műtétet követő rehabilitációm és felkészülésem jól sikerült. Motiváltan tekintek a következő versenyekre; szeretném tovább építeni ezt a lendületet” – fogalmazott Érdi Mária a verseny után.

Az ILCA 6 hajóosztály magyar klasszisa néhány hetet itthon tölt majd, hogy aztán elutazzon a Kanári-szigetekre. 

„November óta Ausztráliában vagyok, így jó lesz egy kis időt otthon tölteni. A következő edzőtábor helyszíne Lanzarote lesz” – mondta Érdi Mária.

 

Legfrissebb hírek

Vitorlázás: az Arany-csoportba jutás a cél

Egyéb egyéni
2026.06.21. 07:25

Vitorlázás: az RSM és a Buddhajó vitte a prímet a Mihálkovics-kupán

Egyéb egyéni
2026.06.15. 07:13

Vitorlázás: a Fifty-Fifty és a René Raffica nyerte a Mihálkovics-kupa első napját

Egyéb egyéni
2026.06.13. 17:19

Gyász: elhunyt a Vendée Globe-on legutóbb győztes francia Charlie Dalin

Egyéb egyéni
2026.06.11. 14:41

World Sailing: az orosz junior vitorlázók visszatérhetnek

Egyéb egyéni
2026.06.10. 13:06

Kisebb változtatásokkal rendezik meg a hétvégén a vitorlázók Mihálkovics Kupáját

Egyéb egyéni
2026.06.10. 09:50

Kevesebb mint két hónap van hátra a Kékszalag rajtjáig

Egyéb egyéni
2026.06.05. 08:57

Érettségiről toppantak be a vb-re, harcoltak azért, amiért kimentek

Egyéb egyéni
2026.06.03. 09:11
Ezek is érdekelhetik