Rendkívüli közgyűlést tart a Magyar Ritmikus Gimnasztika-szakszövetség

2026.06.23. 15:03
null
Rendkívüli közgyűlést tart hétfőn délelőtt a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szakszövetség (MRGSZ).

Az MRGSZ honlapja szerint a Magyar Sport Házában sorra kerülő eseménynek három napirendi pontja lesz: tájékoztatás a GEF-vizsgálatról, bizalmatlansági indítvány és egyebek.

A Gymnastics Ethics Foundation (GEF) nemzetközi etikai vizsgálatával összefüggésben az MRGSZ keddi sajtóközleményében Bencze György elnök elmondta: megérti, hogy sokakat foglalkoztat ez a kérdés, ugyanakkor a helyzet sajátossága, hogy a nemzetközi szervezet jelenleg semmilyen további információt nem oszt meg az ügyről.

„A vizsgálat folyamatban van, de ugyanannyit tudunk róla, mint a tagság. A közelmúltban hivatalos megkeresést is küldtem, amelyben megerősítették, hogy az eljárás még zajlik, és egyelőre nem adható további tájékoztatás. Nekünk is meg kell várnunk a folyamat lezárását” – szögezte le.

Hozzátette, nemrégiben új munkamódszer kialakításáról döntöttek, újraindul a harmadosztály, a közelmúltban lemondott Deutsch-Lazsányi Erika helyett pedig Mochlár Emese lett a technikai bizottság új elnöke.

„Emellett bevezetünk egy új konzultációs rendszert is. A szakmai javaslatokat még az elnökségi döntések előtt a teljes sportági közösség megismerheti és véleményezheti. Szeretnénk minél több szakembert bevonni a közös gondolkodásba” – mondta Bencze.

A magyar együttes kéziszercsapat bronzérmet nyert összetettben a a tavaly júniusi Európa-bajnokságon, és a világbajnokságon is döntős volt. Ennek kapcsán az elnök elmondta: ezek olyan eredmények, amelyekre évtizedek óta nem volt példa.

„Ez még nem jelenti azt, hogy olimpiai kvótáról beszélhetünk, de azt igen, hogy ma már reális lehetőségként tekinthetünk rá. Ez önmagában hatalmas előrelépés” – vélekedett.

Legfrissebb hírek

Pigniczki Fanni és az együttes kéziszercsapat döntős a pekingi rg-világkupán

Torna
2026.06.20. 17:45

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Öt labdával negyedik lett a magyar együttes kéziszercsapat az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.31. 18:42

Rg Eb: öt labdával döntős a magyar együttes kéziszercsapat

Egyéb egyéni
2026.05.30. 19:36

Az olimpiai bajnok Varfolomeev nyerte meg az egyéni összetettet az rg Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.30. 16:17

Ritmikus gimnasztika Eb: Pigniczki Fanni 33. lett egyéni összetettben

Torna
2026.05.29. 19:04

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki az összetett 27. helyéről várja a folytatást az Eb-n

Torna
2026.05.28. 18:38

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki Fanni nem helyezésben, hanem minőségben gondolkodik az Európa-bajnokságon

Torna
2026.05.19. 12:58
Ezek is érdekelhetik