Bécsi gyors(abb) – Deák Zsigmond jegyzete

DEÁK ZSIGMONDDEÁK ZSIGMOND
2025.08.28. 23:41

BELJEBB VAGYOK egy üveg örmény konyakkal – mármint nem kell rá meghívnom kollégámat, Edvi Lászlót, akivel (Thury Gábor főmunkatársunk társaságában) a Nemzeti Sportrádió szerda délutáni Sportkör című műsorában beszélgettünk, vitáztunk. A magyar futballcsapatok nemzetközi esélyeit latolgatva Laci azt jósolta, a Ferencváros a hazai vereség utáni azerbajdzsáni bravúrral megkapaszkodik a Bajnokok Ligájában, a Győr viszont minimális előnye utáni bécsi vereséggel kiesik a Konferencialigából. Mi Gabival fordítva gondoltuk, s felajánlottuk neki az említett örmény konyakot, de már szerda este kiderült, nem kell költségekbe vernünk magunkat. Ennek ellenére őszintén mondom, sajnálom a Fradi kiesését, igazán elhivatottan küzdött Bakiban, kár, hogy mindkét Qarabag elleni meccsen lyukas volt a védelme. Marad viszont az Európa-liga, ami reálisnak tűnik, és szintén tartogathat nagy meccseket, a pénteki sorsoláson kiderül, mekkorákat. Továbbá örök pozitívként és megrögzötten magyar szemszögből boldogan figyeltem Varga Barnabás válogatott formáját, valamint Tóth Alex szépségdíjas gólját.

A mi jóslatunk teljes beválásához vagy éppen füstbe menéséhez csütörtökig kellett várni, amikor a Rapid az ETO-t fogadta a Kl-selejtező rájátszásában. Mint ismert, egy héttel korábban Győrben 2–1-es hazai siker született, de az is köztudott, hogy két éve ugyanebben a sorozatban a bécsiek igen könnyen söpörték el a Debrecent (0–0 után 5–0). Persze tudjuk, minden meccs, minden párharc más, s jómagam abban bíztam, ha a svéd AIK-t ki tudták verni, akkor az újabb, náluk magasabbra taksált rivális ellen sem esélytelenek a Rába-parti zöld-fehérek. A szurkolóik hasonlóan gondolták, hiszen különvonattal és minden egyéb járművel mintegy 1800-an vágtak neki a határon átívelő szomszédolásnak. S több mint húszezer nézőtársukkal együtt azt konstatálhatták, hogy M'Buyi révén gyorsan vezetést szerzett a Rapid. A hazai fölény lassú alábbhagyását a félidő végén Bumba lövése jelezte, de Hedl bravúrral védett. A szünet után kiegyenlített küzdelem folyt, itt és ott több lehetőséggel, aztán tíz perccel a vége előtt a kongói-francia M'Buyi újra villant, eldöntve a csatát.

A győri „fekete sereg” (ilyen színű volt most a vendégmez) vitézül helytállt a Kl legutóbbi kiírásának negyeddöntőse ellen, de Mátyás király korabéli elődjével szemben nem tudta meghódítani Bécset. Maradt egy magyar klubcsapat a nemzetközi sorozatok selejtezője után az őszi alapszakaszra, ahogy az utóbbi időben megszokhattuk. Egy éve is kevés kellett volna többhöz, ám ami késik, nem múlik, nagyot ment most a kicsivel több mint egy idénnyel korábban még NB II-es ETO.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

 

 

Legfrissebb hírek

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
12 órája

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
14 órája

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
16 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 23:56

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 00:05

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26
Ezek is érdekelhetik