Mallorca: elképzelhető, hogy a klub nem indulhat az Európa-ligában

2010.07.20. 09:34
Július 22-én, csütörtökön dönt az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) arról, hogy indulhat-e a Mallorca az Európa-liga 2010–2011-es kiírásában.

A spanyol csapat az 5. helyen végzett az előző szezonban hazája bajnokságában, amely alapján automatikusan az Európa-liga főtáblájára kvalifikált. Ennek ellenére könnyen lehet, hogy nem vehet részt semmilyen nemzetközi kupában az előttünk álló idényben, mivel régóta anyagi problémákkal bajlódik.

A Baleár-szigeteki csapat képtelen visszafizetni adósságait, amiért a szponzorok sorra bontanak szerződést vele. Továbbá bírósági ügy is lehet abból, ha játékosait továbbra sem képes megfelelően fizetni.

Az is csak rontja a Mallorca nemzetközi szereplésének esélyeit, hogy az UEFA még nem nyilvánította alkalmasnak nemzetközi labdarúgó-mérkőzésre stadionját, az ONO Estadit.

Ha a Mallorca nem kapja meg az engedélyt, minden bizonnyal az előző szezon 7. helyezettje, a Villarreal indulhat majd a selejtezőkben. Spanyolországból még egyébként a címvédő Atlético Madrid, valamint a 6. helyezett Getafe vehet részt az Európa-ligában.

Legfrissebb hírek

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
18 órája

Tenisz: Marozsán megverte a negyedik kiemeltet Mallorcán

Tenisz
Tegnap, 13:52

Tenisz: szetthátrányból verte szlovák ellenfelét Mallorcán Marozsán

Tenisz
2026.06.22. 16:21

Fucsovics Márton visszalépett a mallorcai tenisztornától

Tenisz
2026.06.22. 13:31

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

A Vojvodina edzője bevonzotta a Ferencvárost

Európa-liga
2026.06.16. 18:55

Európa-liga: örül a Fradinak a Vojvodina magyar légiósa

Európa-liga
2026.06.16. 18:22
Ezek is érdekelhetik