Spanyolország: a Mallorca beperli az UEFA-t az El-kizárás miatt
Bepereli az Európai Labdarúgó-szövetséget (UEFA) a Mallorca, mert a szervezet annak ellenére zárta ki a klubot az Európa-ligából, hogy az kvalifikálta magát.
A spanyol egyesület szombati közleménye szerint nem a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS), hanem polgári bíróság elé viszi az ügyet.
Az UEFA azért zárta ki a Primera División előző idényének ötödik helyezettjét, mert a fegyelmi bizottság szerint a klub nem teljesítette maradéktalanul a nevezéshez szükséges feltételeket. Az egyesület 60 millió eurós adóssággal küzd. A helyére a Villarreal került az EL-be.
„Az UEFA szükségtelenül csinált magának egy problémát, aminek súlyos következményei lehetnek. A Bosman-ügy is így kezdődött" – mondta Jaume Cladera, a Mallorca alelnöke.
Legfrissebb hírek

Tenisz: Marozsán megverte a negyedik kiemeltet Mallorcán
Tenisz
2026.06.23. 13:52

Fucsovics Márton visszalépett a mallorcai tenisztornától
Tenisz
2026.06.22. 13:31

De la Fuente: Szép születésnapi ajándék volt
Foci vb 2026
2026.06.21. 22:50
Ezek is érdekelhetik




