Spanyolország: a Mallorca beperli az UEFA-t az El-kizárás miatt

MTI MTIMTI MTI
2010.08.07. 14:01
Bepereli az Európai Labdarúgó-szövetséget (UEFA) a Mallorca, mert a szervezet annak ellenére zárta ki a klubot az Európa-ligából, hogy az kvalifikálta magát.

A spanyol egyesület szombati közleménye szerint nem a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS), hanem polgári bíróság elé viszi az ügyet.

Az UEFA azért zárta ki a Primera División előző idényének ötödik helyezettjét, mert a fegyelmi bizottság szerint a klub nem teljesítette maradéktalanul a nevezéshez szükséges feltételeket. Az egyesület 60 millió eurós adóssággal küzd. A helyére a Villarreal került az EL-be.
    
„Az UEFA szükségtelenül csinált magának egy problémát, aminek súlyos következményei lehetnek. A Bosman-ügy is így kezdődött" – mondta Jaume Cladera, a Mallorca alelnöke.

Legfrissebb hírek

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Tenisz: Marozsán megverte a negyedik kiemeltet Mallorcán

Tenisz
2026.06.23. 13:52

Tenisz: szetthátrányból verte szlovák ellenfelét Mallorcán Marozsán

Tenisz
2026.06.22. 16:21

Fucsovics Márton visszalépett a mallorcai tenisztornától

Tenisz
2026.06.22. 13:31

Amerikai pite: belga ólomgeneráció, folytatódó csoda és Lamine Yamal – vb-kibeszélő, 11. nap

Foci vb 2026
2026.06.22. 07:51

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
2026.06.22. 06:30

De la Fuente: Szép születésnapi ajándék volt

Foci vb 2026
2026.06.21. 22:50

Oyarzabal beállította Fazekas László rekordját – statisztikák

Foci vb 2026
2026.06.21. 21:03
Ezek is érdekelhetik