El: a szövetség is megbüntette a Sparta Praha két játékosát

MTI MTIMTI MTI
2016.10.06. 21:00
A Cseh Labdarúgó-szövetség (FACR) is megbüntette a Sparta Praha két labdarúgóját, amiért sértő megjegyzést tettek egy női partjelzőre.

Tomás Koubek kapusnak és Lukás Vacha középpályásnak fejenként 40 ezer koronát (451 600 forint) kell fizetnie a FACR fegyelmi bizottságának csütörtöki döntése értelmében.

Az Európa-ligában csoportkörös Sparta vasárnap 3–3-as döntetlent játszott a Zbrojovka Brno otthonában a cseh élvonal kilencedik fordulójában. A fővárosiak Lucie Ratajová partjelzőt hibáztatták, amiért a hazaiak egyenlítése előtt nem intett lest, ezért két játékosuk is úgy fogalmazott, hogy „a nőknek a konyhában a helyük, nem férfiak mérkőzésén játékvezetőként”.

A klub kedden közölte, hogy büntetésből a női csapattal kell edzeniük, a fegyelmi bizottság viszont arra kötelezte őket, hogy az ifjúságiak keretével készüljenek.

Mivel a Brno középpályása, Alois Hycka valóban több méteres lesen volt, az asszisztenst négy meccsre eltiltották.

Koubek és Vácha már korábban bocsánatot kért megjegyzéséért.

 

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
23 órája

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

BL-selejtezős klubnál folytatja Hegyi Krisztián – hivatalos

Légiósok
2026.06.19. 11:50

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

Hegyi Krisztián Prágában folytathatja – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 22:16

A Vojvodina edzője bevonzotta a Ferencvárost

Európa-liga
2026.06.16. 18:55

Európa-liga: örül a Fradinak a Vojvodina magyar légiósa

Európa-liga
2026.06.16. 18:22
Ezek is érdekelhetik