Tokmac Nguen örül a Monacónak; a női vízilabdázók nem szálltak el a vb-ezüst után

S. T. J.S. T. J.
2022.08.26. 23:13
A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk.


Még Dublinban tartózkodtak a Ferencváros labdarúgói, amikor pénteken kora délután kisorsolták az Európa-liga csoportjait. A csapatok neveinek kihúzásában Gera Zoltán, a Fradi korábbi kiváló labdarúgója is közreműködött, hiszen a sorozat döntőjének jövő májusban majd a Puskás Aréna ad majd otthont. Tokmac Nguen az ellenfelek ismeretében lapuknak azt mondta, örül, hogy a Monaco is a vetélytársak között van, mert eddig francia ellenféllel még nem kerültek össze a zöld-fehérek. A Shamrock elleni visszavágón a csapatkapitányi karszalagot viselő szélső úgy nyilatkozott, ha sikerülne két győzelemmel zárni a csoportkört, ő személy szerint már elégedett lenne.
Még Dublinban tartózkodtak a Ferencváros labdarúgói, amikor pénteken kora délután kisorsolták az Európa-liga csoportjait. A csapatok neveinek kihúzásában Gera Zoltán, a Fradi korábbi kiváló labdarúgója is közreműködött, hiszen a sorozat döntőjének jövő májusban majd a Puskás Aréna ad majd otthont. Tokmac Nguen az ellenfelek ismeretében lapuknak azt mondta, örül, hogy a Monaco is a vetélytársak között van, mert eddig francia ellenféllel még nem kerültek össze a zöld-fehérek. A Shamrock elleni visszavágón a csapatkapitányi karszalagot viselő szélső úgy nyilatkozott, ha sikerülne két győzelemmel zárni a csoportkört, ő személy szerint már elégedett lenne.

„Nem szálltak el maguktól a játékosok a vb-ezüst után, ugyanakkor az újrakezdéskor láttam, többek között magamon is, hogy voltak nehézségeink. Néhány játékossal le kellett ülnöm beszélni, de nem is a motiváció miatt, hanem azért, mert szokatlan, hogy egy nyáron kétszer kell csúcsformába lendülni” – erről is beszélt a spliti Eb rajtja előtt Bíró Attila, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, akinek a három legnagyobb tornáról – olimpia, világbajnokság, Európa-bajnokság – is van már érme. Lapunknak azt is elmondta, 2020 óta minden világversenyen érmet szereztek, nem szeretnék lejjebb adni, ezt a tornát is a dobogón zárnák.

A Debreczeni-Klivinyi Kingával készült interjú Képes Sport mellékletünkben olvashatják. A kézilabdázó pályafutására visszatekintve elmondta: Érden az első idénye ráment a beilleszkedésre, de utána jól játszott, szívesen vissza is menne abba az időszakba. A BL-szereplés lehetősége azonban hiányzott neki, ezért gondolta úgy öt év után, hogy váltania kell. Balszerencsés volt azonban, mert egy vállműtét után, sérülten érkezett meg a Fradihoz, ami alapjaiban befolyásolta az FTC-nél töltött két évét, és a kálváriája ezzel még nem zárult le. Végül már el is ment a kedve a kézilabdázástól, innen kellett újra felépítenie magát.

 

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
23 órája

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
Tegnap, 0:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét; Ausztriában kell megismernie a győri futballistákat Efraín Juáreznek

E-újság
2026.06.19. 23:51

A sárga mezek varázsa: Kolumbia elhozta az igazi hangulatot a vb-re; Szókimondó, új hullámos, védekező stílusú – mexikói vélemények Efraín Juárezről

E-újság
2026.06.18. 23:40

Messi lába előtt hever a világ; Mexikóból jött a Győr új edzője

E-újság
2026.06.18. 00:29

Exkluzív Stopira-interjú a spanyolok elleni bravúr után; Németh Nándor várja Milákot a váltókba

E-újság
2026.06.16. 23:58
Ezek is érdekelhetik