Veni, vidi, perdidi – Deák Zsigmond jegyzete

DEÁK ZSIGMONDDEÁK ZSIGMOND
2022.08.26. 00:40

Miután Julius Caesar időszámításunk előtt 47-ben a zelai csatában legyőzte a pontoszi királyt, II. Pharnakészt, a közismert latin nyelvű szállóige szerint tömör hadijelentésében csupán annyit üzent Rómába a szenátusnak: Veni, vidi, vici – Jöttem, láttam, győztem. A híres birodalmi konzulnál, későbbi diktátornál visszafogottabb volt Michael Boris, a Fehérvár futballcsapatának edzője a múlt heti kölni siker után, mert tudta, hogy az ókori háborúzásokkal szemben az Európa-konferencialiga főtáblájáért zajló küzdelem során még következik egy visszavágó is. Márpedig a német Bundesliga egyik legpatinásabb gárdája ellen az idegenbeli 2–1 (hosszú emberelőnnyel és két szép góllal megspékelve) még messze nem biztosíték a továbbjutásra.

A koronázóváros mindenesetre a közhellyel élve újra focilázban égett, a hazai és a vendégszurkolók ezrével lepték el csütörtökön, a sóstói stadionra ki lehetett tenni a „Megtelt!” táblát. A hangulatot élénkítették a német csapat tagjainak magabiztos, olykor nagyképűnek ható nyilatkozatai, a mieink inkább A tanú című kultfimből Bástya elvtársat idézték megnyilvánulásaikkal: „Szerénység, Virág elvtárs, szerénység!” Egyes fehérvári drukkerek még azt a kevésbé européer, de sokak által alkalmazott módszert is bevetették, hogy megzavarták az ellenfél álmát a szállodánál – Szent István napjához kapcsolva stílszerűen tűzijátékkal. Egyszóval a felvezetésre, a fee­lingre, a feszültségre, a tétre nem lehetett panasz, az biztos.

„Csak az a fránya meccs ne lenne!” – a megboldogult Lakat doktor mester(edző)i sziporkája viszont hamar eszünkbe juthatott, hiszen a 10. percben Hüberst „zongorán kísérték” a Vidi-védők, majd a második félidő legelején Szhirit hagyták üresen szintén egy szöglet után, s máris az 1. FC Köln volt jobb helyzetben. Hogy miért csupán kiesésre állva kezdtek el érdemben focizni a mieink, az rejtély, Zivzivadze veszélyes próbálkozásait mindenesetre bravúrral védte Schwäbe, majd a hosszabbításban Schindler minden kételyt eloszlatott. Bár a fehérvári klub beceneve szerepel Caesar idézett szállóigéjében, ezúttal sajnos az utolsó ige megváltozott: Veni, vidi, perdidi – Jöttem, láttam, vesztettem. Nem szégyenszemre, de jogosan.

Így marad a Ferencváros mint a magyar labdarúgás egyetlen képviselője az európai kupaporondon.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

Legfrissebb hírek

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

Pótcselekvés – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.21. 23:58

Ne szólj szám... – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.20. 23:21

Ebből új stílusú Ferencváros lesz – Borbola Bence jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 23:51

Hozsanna – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.18. 22:47

Mindörökké Messi! – Deák Zsigmond jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.18. 00:19

Az utolsó tangó – Smahulya Ádám jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.15. 22:53
Ezek is érdekelhetik