Szinte csak az olasz lapok tartják jogosnak Hamilton büntetését

MTI MTIMTI MTI
2008.09.08. 15:48
A brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) büntetése után a brazil Felipe Massa (Ferrari) sikerével végződött vasárnapi Froma–1-es Belga Nagydíj – egyelőre. A nemzetközi sajtó inkább Hamilton mellett ál, de az olaszok szerint természetesen igazságos döntés született.
A képpel ellentétben jelen pillanatban Massa érezheti magát győztesnek
Fotó: Reuters
A képpel ellentétben jelen pillanatban Massa érezheti magát győztesnek
A képpel ellentétben jelen pillanatban Massa érezheti magát győztesnek
Fotó: Reuters
A képpel ellentétben jelen pillanatban Massa érezheti magát győztesnek

Szavazás

Ön szerint jogosan büntették meg Lewis Hamiltont a Belga Nagydíjon?

Szavazatok száma: 8058

Igen, szabálytalanságot követett el
50 % (4058)
Nem, tiszta versenyben előzte meg Kimi Räikkönent
50 % (4000)
NAGY-BRITANNIA:
The Sun: Hamilton: „Semmi rosszat nem tettem.” „A dühös Lewis Hamiltontól ellopták a győzelmet.”
The Independent: „Hamilton a versenybírók nevetséges döntésének áldozata. A határozat, amely a harmadik helyre sorolta vissza a brit pilótát, sokáig az autósport történetének legnevetségesebb és legszégyenletesebb döntéseként él majd.”
Daily Express: „A mérges Hamiltontól elvették a diadalt Belgiumban. A McLaren megpróbálja megóvni a döntést, ami megfosztotta a britet fényes győzelmétől.”
Daily Mail: „Félig üres pezsgőspalackok a McLaren boxában. Lewis Hamilton ünneplése félbeszakadt, két óra elteltével a versenybírók kétséges döntése vetett véget a jókedvnek.”
The Times: „Nem szabad, hogy Hamilton legyőzve érezze magát. A McLaren pilótája pályafutása egyik legmerészebb futamát produkálta Belgiumban, de később megfosztották a győzelmétől.”
The Guardian: „Hamilton büntetése után Massa ölébe hullott a győzelem. A brit pilóta azonban ismét bebizonyította, hogy ő a legjobb esőmenő a mezőnyben és kötélből vannak az idegei. Egy hirtelen jött zápor kaotikussá tette a küzdelmet.”

OLASZORSZÁG:
La Gazzetta dello Sport: „Minden a feje tetejére állt. Lewis és Kimi körül izzott a levegő, a végén azonban Felipe örülhetett. Az okos Massa a világbajnoki cím felé tart. Most Kimi lesz a második számú versenyző? A Ferrarinak döntenie kell.”
Corriere dello Sport: „Ez a futam ismét teljesen nyílttá tette a világbajnokságot. Micsoda baki.”
Il Tempo: „Egy jogos döntés, ami után ismét nyílt a harc.”
L9 Unita: „Micsoda szívdobogtató futam.”
La Repubblica: „Párharcok, eső, szabálytalan előzés, Hamilton büntetése, Massa sikere. Spa valódi ítélete: Massa az első számú.”

SPANYOLORSZÁG:
El Pais: „A spa-francorchamps-i pálya igazolta legendás hírét. A szezon leglátványosabb versenyének színpada volt.”
El Mundo: „Az év legnagyobb előadása igazi győztes nélkül.”
Marca: „Hamilton a pályán nyert, a zöld asztalnál azonban veszített. Massának adták a győzelmet, de ő nem érdemelte meg.”
As: „A Belga Nagydíj volt az év legjobb futama. Lewis Hamilton és Kimi Ra:ikkönen párharca miatt felejthetetlen marad, előbbi azonban elvesztette a győzelmet, mert vétett a szabályok ellen.”

FRANCIAORSZÁG:
Le Parisien: „Hamilton nem ezt érdemelte. Most már hivatalos: a Formula-1 megtiltja a pilótáknak, hogy egymással versenyezzenek.”
Le Figaro: „Felipe Massa nyerte a belga lottót.”
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
4 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
7 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
10 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik