F1: az Aston Martin köszöntötte csapatában Alonsót – videó

Fernando Alonsót videóval köszöntötte új csapata (Fotó: Getty Images)
Fernando Alonso a nyáron jelentette be, hogy 2022 végén elhagyja az Alpine-t és az Aston Martinban folytatja a pályafutását. A kétszeres világbajnok spanyol még novemberben, az Abu-Dzabiban rendezett gumiteszten már vezethette új csapata autóját, azonban csak most lett hivatalosan az Aston Martin Formula–1-es versenyzője.
Noha Alonso már 97 körön át vezette új alakulata autóját a novemberi gumiteszt során, az új évtől lett hivatalos a csapatváltása. Ennek apropóján az Aston Martin videóban köszöntötte a 41 éves pilótát.
Alonso döntését sokan kritizálták, azonban a spanyol elégedett volt az első teszt után, és reméli, hogy a korábban őt kísértő motorproblémák megszűnnek azzal, hogy Renault erőforrásról Mercedesre váltott.
Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes
F1
2026.06.16. 11:47

Fernando Alonso belengette a visszavonulását
F1
2026.06.11. 21:58

Színváltós dizájnt ölt magára az Aston Martin Monacóban – képek
F1
2026.06.03. 12:06

Alonso: Én vagyok a legjobb. Semmit sem kell bizonyítanom
F1
2026.05.22. 14:48
Ezek is érdekelhetik




