F1: az Aston Martin köszöntötte csapatában Alonsót – videó

B. A.B. A.
2023.01.01. 14:19
null
Fernando Alonsót videóval köszöntötte új csapata (Fotó: Getty Images)
Fernando Alonso a nyáron jelentette be, hogy 2022 végén elhagyja az Alpine-t és az Aston Martinban folytatja a pályafutását. A kétszeres világbajnok spanyol még novemberben, az Abu-Dzabiban rendezett gumiteszten már vezethette új csapata autóját, azonban csak most lett hivatalosan az Aston Martin Formula–1-es versenyzője.

Noha Alonso már 97 körön át vezette új alakulata autóját a novemberi gumiteszt során, az új évtől lett hivatalos a csapatváltása. Ennek apropóján az Aston Martin videóban köszöntötte a 41 éves pilótát.

Alonso döntését sokan kritizálták, azonban a spanyol elégedett volt az első teszt után, és reméli, hogy a korábban őt kísértő motorproblémák megszűnnek azzal, hogy Renault erőforrásról Mercedesre váltott.

Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Fernando Alonso belengette a visszavonulását

F1
2026.06.11. 21:58

Antonelli egy statisztikai mutatóban már Alonsót is utolérte az örökranglistán

F1
2026.06.09. 20:52

Hadjar megtarthatja a dobogót; a Cadillac elveszítette az első pontját az F1-ben – hivatalos

F1
2026.06.07. 19:49

„Hibrid autóknak nem kellene versenyezniük” – Alonso kifakadt Monacóban

F1
2026.06.05. 21:28

Színváltós dizájnt ölt magára az Aston Martin Monacóban – képek

F1
2026.06.03. 12:06

Alonso: Én vagyok a legjobb. Semmit sem kell bizonyítanom

F1
2026.05.22. 14:48

Sokat várnak az Aston Martin Formula–1-es versenyzőakadémiájára került Nagy Rolandtól

F1
2026.05.20. 12:10
Ezek is érdekelhetik