Pérez szerint Verstappen csapattársának lenni a legrosszabb dolog az F1-ben

2026.01.06. 10:42
null
Sergio Pérez nem igazán élvezte a másodhegedűs szerepét Max Verstappen mögött (Fotó: Getty Images)
Sergio Pérez, a Red Bull korábbi versenyzője szerint „a legrosszabb munka volt a Formula-1-ben” Max Verstappen csapattársának lenni.

A 35 éves mexikói pilóta – aki idén az új istálló, a Cadillac színeiben tér vissza az F1-be – egy podcastben beszélt erről, kiemelve, hogy pontosan tudta, mi vár rá, amikor a Red Bullhoz igazolt.

„A legjobb istállóban versenyezhettem, de bonyolult volt, mert Max csapattársának lenni a Red Bullnál a létező legrosszabb munka a Formula-1-ben. Mindennel probléma volt, mert amikor gyorsabb voltam Maxnál, az gondot jelentett és egy nagyon feszült légkört alakítottak ki. Ha lassú voltam és Max is lassú volt, akkor újra mindennel probléma volt” – fogalmazott Sergio Pérez.

F1 Grand Prix of Italy
Akadtak szép pillanatok is azért... (Fotó: Getty Images)

A veterán mexikói versenyző négy évet töltött a Red Bullnál, mielőtt 2024 végén – két évvel a szerződése lejárta előtt – menesztették. Legeredményesebb idénye a 2023-as volt, amikor második lett a világbajnoki pontversenyben a harmadik vb-címét megnyert Verstappen mögött. A holland pilóta egy évvel később negyedszer is elhódította a trófeát, Pérez viszont abban az évben csak nyolcadik lett.

„A legjobb csapatunk volt, de sajnos minden le lett rombolva. Úgy gondolom, hogy a következő tíz évben fölényben lehettünk volna a Formula–1-ben, de ennek vége lett” – jelentette ki Pérez.


A mexikói versenyző egy év kihagyás után tér vissza az F1-be, csapattársa a finn Valtteri Bottas lesz a Cadillacnél, amely idén 11. istállóként – mutatkozik be a vb-sorozatban.

 

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
3 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
5 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik