Vb 2014: Santos őszintén elismerte, hogy a jobbik csapat győzött

2014.06.14. 21:23
A Kolumbiától vereséget szenvedett görögök mestere, Fernando Santos elismerte, hogy rosszabbak voltak, kollégája, José Pékerman óvatosságra int.


„Nem sírhatunk balszerencsére hivatkozva a három-nullás vereség után – ismerte el sportszerűen a mérkőzést követően Fernando Santos, a görögök portugál szövetségi kapitánya. – Arra kell koncentrálnunk, hogy legközelebb képesek legyünk betalálni. Most csak gratulálhatunk az ellenfélnek, sokkal jobb volt Kolumbia. Meglepetést nem okozott, még azt is tudtuk, hogy a jobb oldalon fognak többet támadni. Néhány játékosom úgy futballozott, mintha csak egy bajnokin lenne, ennek meglett a böjtje az utolsó öt percben. Kielemezzük a mérkőzést, negatívumait, pozitívumait, de Japán ellen sokkal lelkesebben és hatékonyabban kell futballoznunk.”
„Nem sírhatunk balszerencsére hivatkozva a három-nullás vereség után – ismerte el sportszerűen a mérkőzést követően Fernando Santos, a görögök portugál szövetségi kapitánya. – Arra kell koncentrálnunk, hogy legközelebb képesek legyünk betalálni. Most csak gratulálhatunk az ellenfélnek, sokkal jobb volt Kolumbia. Meglepetést nem okozott, még azt is tudtuk, hogy a jobb oldalon fognak többet támadni. Néhány játékosom úgy futballozott, mintha csak egy bajnokin lenne, ennek meglett a böjtje az utolsó öt percben. Kielemezzük a mérkőzést, negatívumait, pozitívumait, de Japán ellen sokkal lelkesebben és hatékonyabban kell futballoznunk.”

„Nagyon könnyen gólt szerzett az ellenfél, mi pedig nem szolgáltunk rá arra, hogy betaláljunk” – nyilatkozta a görögök kapusa, Oresztisz Karnezisz, míg Vaszilisz Toroszidisz szerint nem érdemeltek ekkora különbségű győzelmet a kolumbiaiak, mert ők jobban bírták erővel, és sokkal többet birtokolták a labdát; sőt, Theofanisz Gekasz szépíthetett volna a második gól után, és akkor…

„Még mindig hosszú út áll előttünk, bár tény, fontos győzelmet arattunk – nyilatkozta láthatóan megkönnyebbülten a kolumbiaiak argentin szövetségi kapitánya, José Pékerman. – Felkészültünk erre a mérkőzésre is, mint mindegyikre, bár egyes dolgok nem mentek annyira jól, mint ahogyan azt vártuk. A lényeg a három pont, hiszen azért jöttünk Brazíliába, hogy egy jó kis vébét csapjunk itt magunknak.”

Kitért az őket buzdító 30 ezer kolumbiai szurkolóra is a nagy népszerűségnek örvendő szakember.

„Csodálatos élmény volt, sokat tett értünk a nemzet. Sok mérkőzés áll még előttünk, legyünk óvatosak, ma és holnap még ünnepeljük egy kicsit a győzelmet, aztán elkezdünk felkészülni az elefántcsontpartiak elleni mérkőzésre.”

Legfrissebb hírek

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
6 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája

Martínez változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
3 órája

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
12 órája

Portugália reménykedik: Kolumbia lesz Cristiano Ronaldo ötvenedik áldozata

Foci vb 2026
13 órája

A kongóiak az utolsó fordulóban már a továbbjutásért akarnak harcolni

Foci vb 2026
2026.06.24. 09:38

„Attól, hogy én lőttem a gólt, még nem vagyok hős”

Foci vb 2026
2026.06.24. 08:44

Legendák mellé került a kolumbiai kapus

Foci vb 2026
2026.06.24. 07:57
Ezek is érdekelhetik