Jön az argentin–horvát elődöntő; Kopasz Bálint Párizs után visszavonulna

S. T. J.S. T. J.
2022.12.12. 22:49
A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk:


Mészöly Kálmán temetésére érkezett Budapestre Szakály Ferenc, aki interjút adott lapunknak. Az eszéki futballklub vezetője elmondta: nem lepte meg a horvátok remek vb-szereplése. Míg az előző vb-n csak egy játékos lépett pályára a horvát bajnokságból, ő is csak huszonöt percre, most hatan is otthon játszanak a kerettagok közül, s közülük többen kulcsszereplők. Ez a horvát liga erősödését jelzi, más kérdés, hogy az európai színtéren egyelőre csak a Dinamo Zagreb tartja fenn a folytonosságot és a magas színvonalat, így zágrábi játékosok meghatározó szerepet töltenek be a válogatottban. Szakály Ferenc azonban bízik benne, hogy hamarosan kihívói lehetnek a fővárosi együttesnek.

Ha jól sikerül a párizsi olimpia, jó eséllyel befejezi az élsportot – erről beszélt a közelmúltban Kopasz Bálint, ezért megkértük a Graboplast Győri Vízisport-egyesület versenyzőjét, meséljen döntése hátterétől, hiszen 2024-ben még csak 27 éves lesz, ami kajak-kenusok között egyáltalán nem matuzsálemi kor. A Tokióban K–1 1000 méteren aranyérmes klasszis elmondta, az elmúlt években megfogalmazódott benne, hogy hamarosan muszáj lesz hosszabb pihenőt beiktatnia, ezt pedig csak úgy teheti meg, ha felfüggeszti az élsportolói tevékenységét, legalább egy évig. Szerencsére nem tervezi véglegesre a búcsút, azzal együtt sem, hogy kipróbálná magát az élet más területein is.

Junior mellékletünkben ez alkalommal részletes beszámolót olvashatnak a fiatalok sportjának legaktuálisabb kérdéseivel foglalkozó, tizenkettedik alkalommal megrendezett. Egy nap az utánpótlásért című konferenciáról. A Magyar Edzők Társasága szakmai együttműködésével megvalósuló esemény rangját jelzi, hogy fővédnöke Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár volt. A kerekasztal-beszélgetés témája az energia- és rezsiválság utánpótlássportra gyakorolt hatása volt. Wladár Sándor, a Magyar Úszószövetség elnöke elmondta, jelenleg 77 uszoda tart nyitva, ezek közül 35-öt a Nemzeti Sportközpontok üzemeltet, a kormány 3 milliárd forinttal támogatja e létesítmények működését.

 

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
19 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik