
Szerinte a félidőkénti egy-egy leállás megszakítja a meccsek menetét, és elveszi a „gyönyörű játék egyik sajátosságát.” A nemzetközi szövetség éppen a mostani vb-n vezette be a folyadékpótlási szüneteket annak ellenére, hogy a meccsek többségén nincs hőség, és elvileg nem lenne indokolt a leállás. Tuchel előtt is sokan kritizálták az új szabályt, mondván inkább a szervezőknek jelent plusz bevételt a reklámokból.
Az angolok szövetségi kapitánya azt hozzátette: elvileg élvezi, hogy információkat közölhet a játékosaival, de összességében negatív érzései vannak.
„Azt hiszem, ez sokkal jobban megszakítja és megváltoztatja egy futballmérkőzés jellegét, mint gondoltam” – mondta. „Korábban is voltak szükséges ívószünetek, amikor nagyon-nagyon meleg volt, de azok rövidebbek voltak.”
Szerinte, ha egy csapat lendületben van, és éppen akkor jön a félidő felénél a megállás, akkor nehéz az iramot fenntartani.
| Június 17., szerda, 22.00 Dallas, Dallas Stadion | Anglia–Horvátország | 4–2 |
| Június 18., csütörtök, 1.00 Toronto, Toronto Stadion | Ghána–Panama | 1–0 |
| Június 23., kedd, 22.00 Boston, Boston Stadion | Anglia–Ghána | X–X |
| Június 24., szerda, 1.00 Toronto, Toronto Stadion | Panama–Horvátország | X–X |
| Június 27., szombat, 23.00 New York, New York/New Jersey Stadion | Panama–Anglia | X–X |
| Június 27., szombat, 23.00 Philadelphia, Philadelphia Stadion | Horvátország–Ghána | X–X |




