
Kanada rekordokat dönt (Fotó: Getty)
Bár a kanadai labdarúgó-válogatott történelmet írt azzal, hogy a világbajnokságon fennállása során először továbbjutott a kieséses szakaszba, abban is első lett, hogy rendezőként országhatárán kívül kell majd pályára lépnie.
Kanada a csoportkör zárásaként szerdán Vancouverben 2–1-re kikapott Svájctól, így második lett kvartettjében. Ez azt jelenti, hogy el kell költöznie a nyugat-kanadai városból, és a 32 között Los Angelesben (Inglewoodban) találkozik majd Dél-Afrikával vasárnap.
A másik két társrendező, az Egyesült Államok és Mexikó megnyerte csoportját, így maradhat hazájában. Ezt megelőzően a 2002-es vb-n volt egynél több házigazda, akkor Japán és Dél-Korea nem játszott a másik országban.
Jesse Marsch, a kanadaiak szövetségi kapitánya megjegyezte: „Van bizonyos előnye is annak, ha a minket körülvevő zavaró tényezőket és cirkuszt kizárjuk, bármennyire is élveztük a hazai közönséget.”
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik








