A hőskor már jó ideje véget ért

2010.01.12. 09:43
null
Trencsényi János (jobbra) jó védőmunkájára szükség lesz a finnek ellen (Fotó: Czerkl Gábor – arhcív)
Címkék
A magyar futsalválogatott tizenhét tagú keretének tagjai az utolsó lehetőséget ragadhatják meg a következő két napban, hogy bizonyítsák, helyük van az Európa-bajnokságon. Kozma Mihály szövetségi kapitány ugyanis a Finnország elleni két felkészülési találkozót követően szűkíti a létszámot, s vasárnap már csak a tizennégy tagú Eb-keret foglalhatja el szálláshelyét a margitszigeti Thermal Hotelben.

„Sajnos nincs más választásom, három játékostól meg kell válnom, ám a finnek ellen a keretszűkítéstől függetlenül mindenkitől megfelelő hozzáállást várok – jelentette ki Kozma Mihály. – A hőskor lejárt a futsalban, az olasz, az orosz, a spanyol és a portugál csapaton kívül valamennyi válogatott az erős középmezőny tagja, így Finnország is. Gyenge ellenféllel szemben egyébként is csak ámítanánk magunkat, hogy nagyon jók vagyunk. Gyors, dinamikus csapat vár ránk, és fontos, hogy ne ütközzünk sokat a mérkőzésen."

Finnország ellen legutóbb 2006 őszén játszott a magyar futsalválogatott, amely Móron 4–2-re nyert, majd másnap úgy ért el döntetlent (5–5), hogy a finnek két másodperccel a találkozó vége előtt egyenlítettek. Az előjelek tehát kedvezőek, ráadásul a csapat vasárnap óta a debreceni Főnix Csarnokban edz, s próbál alkalmazkodni az Eb pályaborításához.

„Mihamarabb fel kell vennünk a ritmust, mert a fa talapzatra húzott műanyag borításon gyorsabb a labda, és ez nem a védekező csapatot segíti. Az eddig tanultakat szeretném viszontlátni a játékosoktól, és bár vannak gyorsabban játszó ellenfelek, megfelelő technikai tudással pótolhatók a hiányosságok."

A Főnix Csarnokban 18.00-kor kezdődő Finnország elleni találkozóra a belépés ingyenes, míg szerdán Nyíregyházán egységesen 300 forintba kerülnek a jegyek. A felkészülés hajrájában a válogatott tagjai a napi két edzés mellett egy-egy óra elméleti foglalkozáson is részt vesznek, amelyen a két csoportellenfélről, az azeri és a cseh együttesről kapott felvételeket elemzik a szakmai stábbal. A hét végén a mentális felkészítéshez Nagy Sándor pszichológus, illetve György Ádám nemzetközi hírű zongoraművész előadása is hozzájárult.

Legfrissebb hírek

„Harcolunk egymásért” – Kwasi Sibo ígéri, Ghána célja a győzelem Horvátország ellen

Foci vb 2026
14 perce

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
34 perce

Meglepő történet a vb-n: egy fotós a hotelszobából örökítette meg a győzelmet

Foci vb 2026
36 perce

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
1 órája

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
1 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
1 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
1 órája

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik