Szépen csillogó ezüst Belgrádból – képösszeállítás a magyar férfi vízilabda-válogatott Eb-jéről

KOVÁCS PÉTER (fotó)KOVÁCS PÉTER (fotó)
2026.02.01. 09:56
null
A házigazda Szerbiával szemben 10–7-re elveszített Eb-döntő után még csalódottan állt válogatottunk a dobogón – azóta talán már játékosainknak is szebben csillog az ezüst
A 100 esztendővel ezelőtt, 1926 augusztusában Budapesten megtartott első kontinenstornán Magyarország lett a vízilabdázás első Európa-bajnoka, a centenárium évében, Belgrádban megrendezett Eb-n pedig a magyar férfiválogatottnak jó esélye volt megszerezni története tizennegyedik aranyérmét.

Varga Zsolt szövetségi kapitány fiatal együttese Franciaország (15–7), Montenegró (13–10) és Málta (21–6) legyőzése után veretlenül jutott csoportjából a középdöntőbe, majd Hollandia (16–11) legyűrése, a végletekig kiélezett küzdelemben Szerbiától elszenvedett vereség (14–15) és a címvédő Spanyolországgal játszott döntetlent (11–11) követő ötméterespárbajban kicsikart 2 pont birtokában a legjobb négy közé került. Az elődöntőben a vártnál sokkal simábban győzte le a tornán addig egyedüliként veretlen Görögországot (15–12), majd a döntőben ismét szembekerült a házigazda Szerbiával. Az első két negyed kiegyenlített küzdelme és az 5–5-ös félidő után aztán a Beogradszka Aréna 12 500 fanatikus szurkolója által űzött szerbek felmorzsolták elfáradó válogatottunk ellenállását, 10–7-re nyertek, 2006 és 2016 után 2026-ban is otthon szerezve meg az Eb-aranyat. A 16 csapatos viadal talán minden korábbinál nagyobb fizikai megterhelést jelentett – a heves küzdelmet hűen illusztrálja képösszeállításunk.

Jansik Szilárd: két gólpassz és két blokk a franciák ellen
Csoma Kristóf 18 lövésből nyolcat védett Montenegróval szemben
Málta csupán 6 gólt lőtt, Fekete Gergő is kivette a részét a védekezésből
A hollandok 16–11-es legyőzéséért a csapatkapitány Manhercz Krisztián a két gólja mellett a vérét adta
A szerb Dusan Mandics és Nikola Dedovics között Jansik Szilárd próbál centerezni és levegőhöz jutni
A görögök fölötti diadalhoz Vismeg Zsombor és Varga Vince gólja is kellett. A házigazda Szerbiával szemben 10–7-re elveszített Eb-döntő után még csalódottan állt válogatottunk a dobogón – azóta talán már játékosainknak is szebben csillog az ezüst
Varga Zsolt szövetségi kapitány is eksztázisban: Vogel Soma két spanyol lövést is kivédett a döntetlent követő ötméterespárbajban
Elszánt harcosok (Vigvári Vendel és Jansik Szilárd) az Eb-döntő előtt

(A cikk a Nemzeti Sport szombati melléklete, a Képes Sport 2026. január 31-i lapszámában jelent meg.)

 

Legfrissebb hírek

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
19 órája

Két sajtburger világcsúcs előtt – több mint ígéret Ja’Kobe Tharp

Képes Sport
2026.06.26. 15:31

Sikerre kódolva – a férfi kézi BL-győztes Barca háttere

Képes Sport
2026.06.25. 17:18

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
2026.06.25. 14:56

A múzeum nem elefántcsonttorony – Hosszú kávé Szanyi Brigittával

Képes Sport
2026.06.24. 17:16

A fúziók sem mentették meg a sváb legénységet – elfeledett élvonalbeli futballklubok, 10. rész Soroksár

Képes Sport
2026.06.24. 14:05

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
2026.06.23. 08:53
Ezek is érdekelhetik