Kerékpáros-vb: francia siker az U23-as női országúti mezőnyversenyben

A francia Celia Gery nyerte az U23-asok országúti mezőnyversenyét (Fotó: Getty Images)
A francia Celia Gery nyerte meg az U23-as női országúti mezőnyversenyt a Ruandában zajló országútikerékpáros-világbajnokság csütörtöki versenynapján.
A futamon Viktoria Chladonová lett a második: a szlovák kerékpáros a mezőny legfiatalabbjaként az időfutamban is ezüstérmet nyert. A harmadik helyet a spanyol Paula Blasi szerezte meg.
A világbajnokságon az egyaránt olimpiai negyedik helyezett Vas Blanka és Valter Attila, valamint az utánpótlás-korosztályokban Feldhoffer Bálint és Révész Ádám képviseli a magyar színeket, Révész és Feldhoffer pénteken, Vas szombaton, Valter vasárnap ül nyeregbe.
Legfrissebb hírek

Peák és Zsankó az új időfutambajnok
Kerékpár
2026.06.24. 15:14

Somogyi Miklós lett a pályakerékpáros szakág vezetője
Kerékpár
2026.06.12. 12:44
Ezek is érdekelhetik





