EHF-kupa - nem boldog Jovica Elezovics

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
2002.11.26. 22:10
Címkék
A férfi EHF-kupa nyolcaddöntőjének sorsolása előtt a palánkai Sintelon edzője, Jovica Elezovics azt hangoztatta, hogy semmiképpen sem szeretné, ha az ellenfél a Dunaferr lenne. Mivel éppen ez a párosítás jött létre, Elezovics kissé módosította a korábbi álláspontját.
"Kikerültük a Barcelonát és a svájci Pfadi Winterthurt, amelynek a Dunaferrnél több a nemzetközi rutinja – mondta. – De ugyanakkor egyértelmű, hogy a Dunaferr Európa élmezőnyéhez tartozik, és erejét a Partizan elleni meccseken is bebizonyította. Jól ismerjük a dunaújvárosiakat, és barátságos velük a viszonyunk, hiszen gyakran közös fölkészülésen veszünk részt. Hiszek abban, hogy jó játékkal tovább tudunk lépni a magyar csapaton.” A szerb tréner főleg annak örül, hogy a visszavágót a vajdasági Palánkán játsszák.A bácskaiak szerepeltek ugyan a közép-európai csapatok MEHL-bajnokságában, melynek a folytatása bizonytalan, valamint a kátyi Jugovics (szintén vajdasági csapat) ellen jutottak tovább az EHF-kupa előző fordulójában, de bajnoki meccset június óta nem játszottak. Vagyis nem tudhatja pontosan Elezovics, milyen formában vannak a játékosai, mert a klub nem akar részt venni a jugoszláv Szuperligában, és kivárja a szerb és a jugoszláv szövetség megegyezését a közös bajnokság vitatott kérdéseiről."Szinte szünetel az élet a csapatunkban, és ez nem jó – folytatta Elezovics. – Remélem, az EHF levele segíteni fog abban, hogy végre elkezdődjön valamilyen bajnokság, hiszen képtelenség, hogy Európában zajlanak a versenyek, nálunk viszont nem. Igaz, játsszák a szerb ligát és a jugoszláv bajnokságot is, de több csapat, mint például a Crvenka, a Vrbas, a Metaloplastika egyikben sem szerepel.” Az EHF-ből a jugoszláv szövetségbe érkezett levél szerint: az európai szövetség csak a közös jugoszláv bajnokságot ismeri el, és elrendeli, hogy december elsejéig el kell indítani a közös bajnokságot. Ellenkező esetben a jugoszláv klubokat két évre kitiltják az európai kupákból. Ezt az EHF főtitkára, Michael Wiederer is megerősítette a belgrádi lapoknak, s figyelmeztetett, hogy nem tekinthető szabályosnak az a bajnokság, amelyben külön szerb, illetve montenegrói bajnokság zajlana, és ezt követően a rájátszásban az európai kupaszereplésért küzdenének a két tagköztársaság legjobb csapatai.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
5 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína

Foci vb 2026
6 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
17 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
22 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
29 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
31 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
55 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
57 perce
Ezek is érdekelhetik